18:20 19 جولای 2018
یمن

سازمان داکتران بدون مرز به وعده‌های ائتلاف تحت امر عربستان اطمینان ندارد

© AFP 2018 / Ahmad Al-Basha
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

این سازمان اعلام کرد که این بیمارستان‌ها با حضور داوطلبان مردمی به فعالیت خود ادامه خواهد داد

پس از حمله عربستان سعودی به یک بیمارستان داکتران بدون مرز در یمن، این سازمان اعلام کرد پرسنل خود را از شش بیمارستان در شمال یمن خارج می‌کند؛ اقدامی که ائتلاف عربی تحت امر سعودی‌ها را به تکاپو انداخته است.
سازمان داکتران بدون مرز اعلام کرد، پس از اینکه ائتلاف تحت امر عربستان سعودی یک تاسیسات وابسته به این سازمان را هدف قرار داد و موجب کشته شدن 19 تن شد، این سازمان کارمندان خود را از شش بیمارستان در شمال یمن خارج می‌کند.
این حمله که در روز دوشنبه رخ داد، چهارمین حمله‌ از سوی ائتلاف مذکور است که تاسیسات وابسته به این سازمان را هدف قرار داد و البته خونین‌ترین آنها نیز بود.
این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد، بیمارستان‌هایی که در آنها در دوولایت صعده و حجه فعالیت می‌کند، نه برای بیماران امن است نه برای کارمندان.
این سازمان اعلام کرد که این بیمارستان‌ها با حضور داوطلبان مردمی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.


سازمان داکتران بدون مرز از بمباران تاسیساتش در یمن به شدت انتقاد کرده است.
طبق بیانیه سازمان داکتران بدون مرز، مسئولان ائتلاف عربی تاکید کرده‌اند که به قانون بین المللی احترام می‌گذارند اما حمله اخیر نشان داد که در کنترل به کارگیری از قدرت برای جلوگیری از هدف قراردادن این تاسیسات و بیماران در داخل آن شکست خورده‌اند.
این سازمان اعلام کرد که به وعده‌های ائتلاف تحت امر عربستان اطمینان ندارد و از گفته‌های آنها که مدعی است حمله به صورت اشتباهی انجام شد، قانع نشده است.
در همین حال، ائتلاف تحت امر عربستان که یمن را با جنگنده‌های خود هدف قرار می‌دهد و نهادهای حیاتی همچون بیمارستان‌ها و همچنین زیرساخت‌ها را مستثنی نکرده است، نسبت به تصمیم سازمان داکتران بدون مرز برای خارج کردن کارمندان خود از شمال یمن اظهار تاسف کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع این ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف عربی تلاش می‌کند نشست‌هایی فوری با این سازمان جهت دست یابی به راه حلی برای این اوضاع برگزار کند.
در این بیانیه ادعا شده است که ائتلاف کاملا به قانون انسانی بین المللی در تمامی عملیاتش در یمن احترام می‌گذارد.
طبق این بیانیه، این ائتلاف گروه مشترک "مستقلی" را برای ارزیابی رخدادها تشکیل داده است تا در مورد گزارش‌ها پیرامون کشته شدن غیرنظامیان در پی اقدامات ائتلاف تحقیقاتی را به عمل آورد.
ائتلاف ضد یمن اعلام کرده که در صورت وقوع هرگونه مشکلی در میدان نبرد، تغییرات مداومی را در عملیاتش اعمال می‌کند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک