23:57 19 نوامبر 2018
رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین

تهدید فیلیپین به بیرون شدن از سازمان ملل متحد

© AFP 2018 / Manman Dejeto
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

به گزارش رویتر، رودریگو دوتیرته رئیس جمهور فیلیپین گفته است، که ممکن است کشورش از سازمان ملل متحد بیرون شود. این عمل رئیس جمهور فیلیپین به پاسخ انتقادات مکرر سازمان ملل از قتل های زنجیره ای که پولیس این کشور در جریان حملات بالای باندهای مافیایی در چارچوب مبارزه با مواد مخدر انجام داده اند، صورت گرفته است.

روز پنجشنبه گذشته کارشناسان سازمان ملل متحد در زمینه حقوق بشر روش مقامات فیلیپین را محکوم کردند و آنها خواستند که از کشتار بی رویه و اعدام مظنون ها بدون محاکمه قانونی جلوگیری شود.

دوتیرته گفت، مرگ آنها با اقدامات پولیس پیوند ندارد و سازمان ملل متحد باید از وضعیت به شکل درست تحقیق انجام بدهد. رئیس جمهور فیلیپین از سازمان ملل و اعضای آن از جمله ایالات متحده امریکا انتقاد کرد و گفت، که سازمان ملل متحد باید کار های خود را انجام بدهد نه اینکه از استخوان های مجرمان پشتیبانی و نگرانی خود را در باره آنها ابراز بدارد.

او در یک سخنرانی تلویزیونی خود گفت:- "من نمی خواهم به شما توهین کنم اما ممکن است ما به سادگی از سازمان ملل متحد جدا شویم و چرا ما باید به این احمق ها گوش بدهیم".

دوتیرته همچنین از امکان ایجاد یک سازمان بین المللی جایگزین صحبت کرد و گفت که در آن از چین و کشورهای دیگر دعوت شوند.

رودریگو دوتیرته از زمانیکه رئیس جمهور این کشور شده است مبارزه با تمام باندهای مافیایی و افراد وابسته به این باندها را که در توزیع مواد مخدر دست دارند را آغاز کرده است. آژانس خبری می نویسد، که از زمان ریاست او حدود 900 نفر در پیوند به مواد مخدر کشته شده است.     

مرتبط:

رئیس جمهور فیلیپین سفیر امریکا را آزرد
اعلام تشکیل خلافت توسط اسلامگرایان افراطی در فیلیپین
معشوقه رئیس جمهور فیلیپین دختر شایسته سال شناخته شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک