17:29 18 جولای 2019
مهاجران در حال عبور از مرز مجارستان و صربستان

یونکر: بدترین اختراع سیاستمداران مرزها هستند

© REUTERS / Bernadett Szabo
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مردم بریتانیا گمان می‌کنند مرزها و کنترل آنها بسیار مهم هستند

رئیس کمیسیون اروپا با تاکید بر این موضوع که باید اقدامات بیشتری برای پناهجویان و کودکانشان صورت گیرد، می‌گوید، مرزها بدترین اختراع سیاستمداران بوده‌اند.

این اظهارنظر یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی در حالی مطرح شده است که به نظر می‌رسد با نظر برخی سران کشورهای اروپایی چون ترزا می، نخست وزیر انگلیس تضاد دارد. سخنگوی می در واکنش به این اظهارات عنوان کرده است: به نظر نمی‌رسد این مساله‌ای باشد که نخست وزیر با آن اتفاق نظر داشته باشد.

این اظهارات یونکر همچنین در حالی مطرح می‌شوند که اکثر کشورهای اروپایی به دنبال بستن و تنگ‌تر کردن مرزهای خود به روی بحران پناهجویان مهاجران هستند.

یونکر در ادامه اظهاراتش ضمن تاکید بر ضرورت ابراز همبستگی به پناهجویان عنوان کرده است: مرزها بدترین اختراع سیاستمداران هستند.

وی همچنین با اشاره به بریگزیت و تصمیم مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا گفت، بریگزیت لحظه زیبایی نبود و مساله‌ای است که اتحادیه اروپا باید بر آن غلبه کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه, این در حالی است که سخنگوی می در واکنش به این سخنان اظهار کرده است، مردم بریتانیا گمان می‌کنند مرزها و کنترل آنها بسیار مهم هستند و آن چنان که در رای رفراندوم خود نشان دادند خواهان رسیدگی به چنین موضوعاتی هستند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر