02:50 17 نوامبر 2018
محمد بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود

بن سلمان خواب تخت پادشاهی میبند

YouTube / WST
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

"محمد بن سلمان" پسر پادشاه عربستان، علاوه بر اینکه جانشین ولیعهد، وزیردفاع، معاون نخست وزیر، رئیس شورای اقتصادی و عضو شورای سیاسی و امنیتی است، امپراطوری رسانه‌ای این کشور را نیز تحت سلطۀ خود دارد که طبق گفته ناظران، یکی از ابزارهای ضروری برای تحقق بلندپروازی‌های وی از جمله رسیدن به تخت پادشاهی است.

به گزارش العالم، نهادها و مؤسسات غربی اکنون بن سلمان را قوی‌ترین مرد عربستان و نامزد نخست جانشینی پدرش برای تخت پادشاهی می‌دانند.
وی اکنون بیشتر رسانه‌ها را تحت کنترل گرفته و به یک قدرت فشار رسانه‌ای تبدیل شده است، به صورتیکه این رسانه‌ها درتلاشند تا او را مرد حکومت و مسؤول دستاوردهای سیاسی این کشور معرفی کنند.
محمد بن سلمان، در جریان سفرش به آمریکا، توافنامه‌ای را با شرکت مایکروسافت برای آموزش جوانان سعودی در زمینۀ رسانه‌های دیجتال امضا کرد و مرکزی را تحت همین عنوان در ریاض دایر کرده است. این مرکز علاوه بر تولید انیمیشن و فیلم های کوتاه، صحفه‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی اداره می‌کند و همواره در حال به روزرسانی ابزارها و شبکه های هوشمند است.
از جمله دیگر ابزارهای رسانه‌ای محمد بن سلمان، می توان به "شرکت پژوهش و بازاریابی سعودی"، "شرکت سعودی پژوهش و نشر" است.
شرکت سرمایه گذاری سعودی هم که ولیدبن طلال شاهزاده میلیاردر آن را در دست دارد، در نوامبر گذشته اعلام کرد که سهم خود در روزنامه "الشرق الاوسط" (چاپ لندن) را به "شرکت پژوهش و بازاریابی" می‌فروشد. روزنامه‌های "الاقتصادیه" و "عرب نیوز" از مهمترین زیرمجموعه های الشرق الاوسط به شما می‌آیند.
این مجموعه همچنین مجله‌هایی را تحت عنوان "الرجل"، "سیدتی"، "الجمیله"، "سیدتی دیکور"، "سیدتی وطفلک"، "سیدتی للازیاء" و ماهنامۀ انگلیسی "سیدتی" را منتشر می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک