08:09 16 نوامبر 2018
Ethnic Rohingya refugees from Myanmar residing in Malaysia hold a banner during a protest outside the Myanmar embassy in Kuala Lumpur on May 21, 2015Myanmar Muslims, who identify themselves as long-persecuted “Rohingya” Muslims stand outside their tents at Da Paing camp for Muslim refugees in north of Sittwe, Rakhine State, western Myanmar Kofi Annan in Moscow

مسئولیت رسیدگی به امور مسلمانان میانمار را به کوفی عنان سپردند

© AFP 2018 / MOHD RASFAN © AP Photo / Khin Maung Win © Sputnik / Ekaterina Shtukina
1 / 3
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

به گزارش خبرگزاری فارس، دولت میانمار با تشکیل کمیسیونی به ریاست کوفی عنان دبیر کل سابق سازمان ملل موافقت کرد تا راه‌حلی برای حل مشکلات مسلمانان این کشور پیدا کند.

 «آنگ سان سوچی» مشاور دولت و وزیر امور خارجه میانمار، کوفی عنان را برای ریاست کمیسیونی در راستای پایان دادن به سو‌ء استفاده از حقوق بشر در کشورش برگزید. با بالاگرفتن خشونت‌ها میان بوداییان و مسلمانان روهینگیا در میانمار، همواره حقوق بشر در حق مسلمانان تضییع می شود. پس از آنکه بیش از 100 نفر در خشونت‌های میانمار در سال 2012 کشته شدند، حدود 125 هزار مسلمان در کمپ سکنی داده شدند و آمد و شد آنان به شدت محدود شده است. هزاران مسلمان میانمار به دلیل شدت آزار و اذیت و فقر با قایق به کشورهای جنوب و جنوب شرق در همسایگی میانمار گریخته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک