14:56 16 نوامبر 2018
Turkey

احضار سفیر امریکا در ترکیه

© Photo / Pixabay
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

به سفیر امریکا اعلام شد که چنین اظهاراتی به هیچ وجه پذیرفتنی نبوده و با اصول روابط در اتحاد همخوانی ندارد

دولت ترکیه درپی اظهارات یک مقام امریکایی درخصوص آتش‌بس میان نظامیان ترک و نیروهای کُرد در شمال سوریه، سفیر ایالات متحده در انقره را برای ارائه توضیحات احضار کرد.

در حالی که غروب سه‌شنبه سرهنگ جان توماس سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش امریکا از آتش‌بس ناپایدار میان نظامیان ترک و نیروهای تحت حمایت ترکیه با شبه نظامیان کرد در شمال سوریه خبر داده بود اما ارتش ترکیه این خبر را رسما تکذیب کرد.

به نوشته وبگاه روزنامه احریتا انقره این اظهارات را غیرقابل قبول توصیف کرده و جان باس سفیر امریکا را برای ابلاغ اعتراض و نارضایتی خود احضار کرد.

تانجو بیلقیچ سخنگوی وزارت خارجه ترکیه طی بیانیه گفت به سفیر امریکا اعلام شد که چنین اظهاراتی به هیچ وجه پذیرفتنی نبوده و با اصول روابط در اتحاد همخوانی ندارد.

بیلقیچ همچنین افزود: "اهداف عملیات سپر فرات مشخص است. ترکیه به اقداماتش تا زمان عقب رانده شدن تمامی گروه‌های تروریستی از مرزهایش ادامه خواهد داد تا آنها دیگر تهدیدی برای شهروندان ترکیه نباشند."

به گزارش فارس, وی دوباره بر انتظار ترکیه از امریکا برای عمل کردن به تعهدش در خصوص عقب نشینی کُردها به شرق رودخانه فرات تاکید کرد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک