08:54 21 جنوری 2018
  Африка

  مردم سیاهپوست از تاریخ انگلستان حذف شده‌اند

  © Fotolia/ Daniel Ernst
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  شصت درصد از فیلم هایی که در ده سال اخیر در انگلستان ساخته شده‌اند، شخصیت سیاه پوستی به چشم نمی خورد

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه گاردین، نتایج یک مطالعه در موسسه «بریتیش فلم» انگلستان نشان می دهد، در شصت درصد از فلم‌هایی که در انگلستان ساخته می شود، هیچ شخصیت سیاه پوستی وجود ندارد و به گفته یک بازیگر معروف، سیه پوستان از تاریخ انگلستان حذف شده اند.

  بررسی های اخیر نشان می دهد  شصت درصد از فیلم هایی که در ده سال اخیر در انگلستان ساخته شده‌اند، شخصیت سیاه پوستی به چشم نمی خورد و فقط در سیزده درصد از فیلم‌ها، شخصت اصلی به یک سیاهپوست داده شده است. نتایج بررسی بر روی هزار و صد و هفتاد و دو فیلم نشان می دهد فقط پانزده بازیگر که پنج نفر از آنان زن بوده‌اند، در یک دهه گذشته بیش از یک بار نقشی تاثیر گذار در فیلم ها را بازی کرده اند. بیش از نیمی از نقش های تاثیر گذار در فلم ها تنها در چهل و هفت فلم بوده که معمولا موضوع این فلم‌ها نیز برده‌داری، نژاد‌پرستی، استعمارگری، جرم و جنایت و یا گروه‌های تبهکاری بوده است.

  به گزارش  باشگاه خبرنگاران دیوید اویلوو، بازیگرانگلستان نیجریه‌ای تبار، در سخنانی در جشنواره فلم لندن، اظهار داشت: مردم سیاهپوست از تاریخ انگلیس حذف شده‌اند و در پرده سینما نیز اثری از آنان نیست. وی که مانند برخی دیگر از بازیگران سیاهپوست، به تازگی مجبور به مهاجرت به امریکا شده است در گلایه از همکاران خود گفت احساس من این بود که تنها مانده‌ام. از این فرار استعدادها جلوگیری کنید. باید ساخت بومی افراد تصمیم گیر تغییر یابد.

  اظهارات این بازیگر سیاهپوست بارها از سوی دیگر همتایان وی درباره بی‌توجهی به سیاهپوستان در سینما و تلویزیون انگلستان و لزوم تغییر در تدوین سیاست‌ها و گرو‌ه‌های تصمیم‌گیرنده بیان شده است. این در حالی است که ماه فبروری نیز حذف تنها بازیگر سیاهپوست از فهرست نامزدهای دریافت جایزه اسکار بحث‌های زیادی را برانگیخت و درخواست شد نظام رأی‌گیری برای انتخاب بهترین‌ها تغییر اساسی پیدا کند.

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک