16:18 17 جولای 2018
رسانه: ممکن است 500 سرباز آمریکایی برای بازپس گیری موصل به عراق اعزام شوند

رسانه ها: موصل از لوث داعش توسط نیروهای 120 هزار نفری آزاد میشود

© REUTERS / Stringer
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

اسپوتنیک به نقل از روزنامه"ملیت" گزارش میدهد، حدود 120 هزار سرباز در عملیات آزادسازی شهر موصل عراق از لوث وجود گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) شرکت خواهند کرد و بعداض این شهر به چند قسمت تقسیم خواهد شد.

 پیش ازین رسانه های ترک با استناد به یک منبع در دولت این کشور اطلاع داده بودند که عملیات آزادسازی موصل پس از 20 اکتبر آغاز می شود و انقره قصد دارد در آن شرکت کرده و با 5 هزار پیشمرگ کرد آموزش دیده در پایگاه باشیک در شمال عراق همکاری کند. به نوشته ملیت ، ستون اول نیروهای مهاجم متشکل از نظامیان سنی ارتش عراق و گروه های غیردولتی خواهد بود. نظامیان شیعه جزو نیروهای تقویتی بوده و ماموریت ورود به موصل به آنها محول خواهد شد. قبلان انقره اعلام کرده بود فرقه های شیعیان و سنی ها به خاطر جلوگیری از بروز درگیری های احتمالی بین آنها بطور جداگانه عمل خواهند کرد. فرقه های پیشمرگه خط دفاعی ایجاد می کنند تا از حرکات احتمالی داعشی ها جلوگیری شود. پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد کرد گروه نظامی این کشور به ائتلاف ضد داعشی پیوسته و در عملیات موصل شرکت کند.

 به نوشته ملیت حتی اگر نظامیان ترکیه در این عملیات مستقیما شرکت نکنند، خواهند توانست اوضاع در منطقه را از طریق نیروهای اصیل النجیفی، استادار سابق موصل که مورد حمایت ترکیه قراردارد، کنترل کنند. ملیت می نویسد موصل پس از آزاد سازی آن از داعش تقسیم شده و شهر شنگال، محل سکونت کردهای ایزدی، استان خواهد شد. ازچگونگی تقسیم موصل ذکر نشده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک