16:32 24 مارچ 2018
  Jobar, a district of Damascus controlled by Jabhat al-Nusra militantsA picture taken 17 March 2006 shows a general view of the historic Syrian city of Aleppo, 350 kms north of Damascus, with its landmark cytadel in the background.

  اسد: ما ناظر وضعیت شبیه جنگ سردهستیم

  © Sputnik/ Iliya Pitalev © AFP 2018/ RAMZI HAUDAR
  1 / 2
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در گفتگو با روزنامه روسی "کومسومولسکایا پراودا" اعلام کرد ما ناظر وضعیت شبیه جنگ سرد در حال پیشرفت هستیم.

  به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور سوریه بشار اسد ضمن بیان این مطلب افزود: " من فکر می کنم غرب و مخصوصا امریکا حتی پس از فروپاشی اتحاد شوروی جنگ سرد را ادامه داده است". بشار اسد ضمن پاسخ به این پرسش که آیا این درگیری به جنگ جهانی سوم تبدیل نخواهد شد، خاطرنشان کرد:" صحنه های سیاسی زیاد در این روند وجود دارد که سوریه یکی از مهم ترین انها است. ما شاهد تشدید درگیری هستیم اما حفظ حاکمیت بر جهان هدف اصلی امریکایی ها است و آنها نمی خواهند به هیچ کشوری، چه روسیه یا حتی متحدانشان در غرب اجاره بدهند شریک انها در عرصه سیاسی یا بین المللی باشند. به این دلیل این بوی جنگ که شما آنرا جنگ جهانی سوم تشریح کردید در هوا احساس می شود اما این هنوز برخورد نظامی مستقیم نیست. اگرچه دارای بخش نظامیبا اهداف تروریستی و سیاسی است. به این دلیل شما حق دارید که می گوئید سوریه فقط بخشی از این جنگ است". بشار اسد در ادامه گفت:"ریشه مسئله تروریسم است. اینکه اکنون چه کسانی در امور سوریه دخالت می کنند، اهمیت ندارد. مهم ترین نکته اینست که چه کسانی هر روز و هر ساعت به تروریست ها کمک می کنند.این مهم ترین مسئله است…ما میتوانیم این مسئله را حل کنیم. مسئله این نیست که اکنون چه کشور هایی در امور سوریه دخالت می کنند بلکه این است که چه کشور های از تروریست ها حمایت می کنند.چون روسیه، ایران و حزب الله متحدان واقعی ما هستند و بطور مشروع در اینجا هستند.آنها علیه تروریستها می جنگند اما کشور های دیگری هستند که با هدف حمایت از تروریست ها دخالت می کنند. مسئله تعداد نقش افرینان نیست بلکه مسئله اصلی تروریسم است"

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک