22:53 23 فبروری 2018
  US President Barack Obama speaks to reporters following a National Security Council meeting on the counter-ISIL at the Pentagon in Washington, DC, December 14, 2015

  طرح های جدید نظامی امریکا در سوریه

  © AFP 2018/ JIM WATSON
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 14

  مسوولان امریکایی می‌گویند، اوباما امروز(جمعه) با مشاوران خود نشستی را در مورد سوریه خواهد داشت که بررسی گزینه‌های نظامی علیه دولت دمشق از موضوعات مطرح در این نشست خواهد بود.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، یکی از موارد مورد بحث در این جلسه که با مشاوران سیاست خارجی و امنیتی باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا در کاخ سفید خواهد بود، مسلح کردن مخالفان سوری با سلاح‌های پیشرفته به غیر از سلاح‌های سرشانه یی ضد هواپیماست.
  مسوولانی در کاخ سفید گفتند که امریکا قصد دارد به عنوان اقدامی در واکنش به شکست مذاکرات آتش بس در سوریه، سلاح‌های تاثیرگذار در میدان نبرد در اختیار مخالفان مسلح دولت دمشق بگذارد.
  همچنین خبرگزاری رویترز گفته که انجام عملیات "محدود و کنترل شده" از سوی آمریکا علیه برخی مواضع دولت سوریه نیز روی میز اوباماست و گفته می‌شود ممکن است برخی پایگاه‌های نظامی از جمله انبارهای سلاح، شبکه‌های راداری و پایگاه‌های شلیک راکت های ضد هوایی ارتش سوریه هدف حملات امریکا قرار بگیرند.
  نشست اوباما با مشاوران سیاسی — امنیتی خود پیش از نشست بین‌المللی در لوزان سوییس است که قرار است در آن مسوولان آمریکا و روسیه و برخی کشورهای منطقه شرکت کنند و تازه‌ترین تحولات درباره سوریه و راه‌های خروج از بن‌بست کنونی را بررسی کنند.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک