14:29 18 مارچ 2018
  اتشباری افراد مسلح لیبیا بر طیارات شکاری

  حملات شدید امریکا بر شهر سرت لیبیا

  © Sputnik/ Andrey Stenin
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  این طیاره ها 36 بار مناطق جنگی داعش و همچنین یک خودروی بمب‌گذاری شده را بمباران کردند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از روسیا الیوم، ارتش امریکا اعلام کرد که طیاره هایش در طول سه روز گذشته بیش از 30 بار، مواضع گروه تروریستی داعش در شهر سِرت لیبیا واقع در 450 کیلومتری شرق طرابلس را بمباران کرد.
  در بیانیه ارتش امریکا آمده است که این طیاره ها 36 بار مناطق جنگی داعش و همچنین یک خودروی بمب‌گذاری شده را بمباران کردند.


  این در حالی است که رضا عیسی مسئول رسانه‌ای نیروهای حامی دولت وفاق ملی گفت که این نیروها برای ورود به منطقه دریایی الجیزه آماده می‌شوند.
  این حملات در حالی صورت گرفته است که نیروهای لیبیا به پیشروی‌های خود در آخرین مناطقی که گروه تروریستی داعش در شهر سرت در اشغال خود دارند، ادامه می‌دهند و این نیروها به پایان عملیات خود که از 6 ماه قبل آغاز شده نزدیک شده اند.
  نیروهای لیبیا روز یکشنبه منطقه کامبو در شهر سرت را به کنترل خود در آوردند.
  نیروهای دولت وفاق ملی لیبیا که از حمایت جامعه جهانی برخوردار است از ماه می آزادسازی شهر سرت در حاشیه بحیره مدیترانه را از لوث گروه تروریستی داعش آغاز کرده‌ اند و طی روزهای گذشته در چندین محور این شهر پیشروی کرده اند.
  گروه‌های مختلف تروریستی به‌خصوص داعش از خلأ دولت مرکزی قدرتمند و مقتدر سوء استفاده و بخشهای مختلفی از این کشور را تصرف کرده‌اند.

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک