20:08 18 جنوری 2018
  US Secretary of Defense Ashton Carter hosts defense ministers of the Global Coalition to Counter ISIL at Joint Base Andrews in Maryland, July 20, 2016

  رئیس پنتاگون از اقدامات حرفه ای نیروهای هوایی روسیه در سوریه ستایش کرد

  © AFP 2018/ SAUL LOEB
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  کارتر از اقدامات حرفه ای نیروهای هوایی روسیه در سوریه ستایش و در همین حال از عدم همکاری روسیه در گسترش دامنه همکاری ها انتقاد کرد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعلامیه منتشر شده توسط پنتاگون، اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا از کارکردهای حرفه ای نیروهای هوایی روسیه در آسمان سوریه در زمینه پیشگیری از حوادث با هواپیماهای ائتلاف طرفدار امریکا ستایش نمود.

  او در بغداد به خبرنگاران گفت:- "نیروهای ما بسیار حرفه ای کار می کنند، ما اطمینان داریم که هیچ درگیری در آسمان صورت نخواهد گرفت و در آسمان سوریه نیروهای روسیه نیز بسیار حرفه ای رفتار می کنند و این کارکردها نشان میدهد که ما و دیگر ائتلاف ما بسیار حرفه ای کار می کنیم و این نشان حرفه ای بودن ما، پیوند بسیار خوب ما با یکدیگر را به نمایش می گذارد".

  در همین حال کارتر، روسیه را متهم به عدم تمایل گسترش دامنه همکاری ها در زمینه عملیات هوایی در سوریه نمود.

  رئیس پنتاگون گفت:- "همانطوری که می دانید، ما همیشه دروازه را به روی گسترش همکارها چه در عراق و چه در سوریه باز نگه داشته ایم، اما تا کنون از طرف روسیه هیچگونه عکس العمل که نشان دهنده گسترش همکاری از طرف آن کشور باشد، دیده نشده است".

  وی تصریح کرد:- "روسیه در سوریه در مقابل گروه «دولت اسلامی» (گروه داعش در روسیه ممنوع است) نمی جنگد، بلکه روغن به آتش جنگ داخلی سوریه اضافه می کند و در حال حاضر هم به بحران انسانی کمک می کند".

  مرتبط:

  اشتون کارتر: ناتو از استراتژی حمایت از شرکای خود به فاز استراتژی بازدارنده روسیه گذار میکند
  کارتر: امریکا در سال 2017 صرف نمودن مبلغ بیش از 6،5 میلیارد دالر جهت دفاع سایبیری پلان نموده است
  رئیس جمهور پیشین ایالات متحده جیمی کارتر جایزه موسیقی "گرمی" را در سن 91 سالگی دریافت کرد
  ایشتون کارتر: ما با افغانستان بودیم، هستیم و همیشه خواهیم بود
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک