16:40 24 مارچ 2018
  U.S. Republican presidential nominee Donald Trump appears at a campaign roundtable event in Manchester, New Hampshire, U.S., October 28, 2016

  ترامپ برنامه های صد روز نخست ریاست جمهوری خود را اعلام کرد

  © REUTERS/ Carlo Allegri/File Photo
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  رئیس‌جمهور منتخب امریکا با انتشار یک فیلم ویدئویی، برنامه‌هایش برای 100 روز نخست در کاخ سفید را مطرح کرد

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب امریکا با انتشار یک ویدئو به صورت آنلاین، برنامه‌هایش برای 100 روز نخست دوره ریاست‌جمهوری‌اش را اعلام کرد.

  بنا بر گزارش شبکه «سی ان ان»، برنامه‌های مطرح شده رئیس‌جمهور منتخب امریکا در این ویدئو که به صورت مختصر طرح کلی برنامه‌های پیشنهادی وی را شرح می‌داد، شامل سیاست‌های پیوند با مهاجرت، قراردادهای تجاری و سیاست نظامی و دفاعی امریکا می‌شد.

  بر اساس این گزارش، ترامپ گفته است، که در نخستین روز ورود به کاخ سفید با صدور حکمی اجرایی، پیمان «ترانس پاسیفیک» را لغو کرده و مذاکره درباره یک سری توافقات تجاری دوجانبه و منصفانه را آغاز خواهد کرد.

  رئیس‌جمهور منتخب امریکا همچنین درباره مهاجران نیز متعهد شد، که "تمامی سوءاستفاده‌ها از برنامه‌های صدور ویزای امریکا را که باعث ضربه زدن به کارگران امریکایی شده است، مورد بررسی و تحقیق قرار دهد". با این وجود وی از دیواری که در رقابت‌های انتخاباتی‌اش وعده داده بود در مرز امریکا با مکزیک ایجاد کند، سخنی به میان نیاورد.

  بنا بر این گزارش، دونالد ترامپ ساعاتی پیش در دفتر کار خود در برج ترامپ یک نشست «آف د رکورد» با خبرنگاران و مسئولان رسانه‌های مختلف نیز برگزار کرد که خبرنگار «نیویورک پست» در گزارشی که بلافاصله بعد از این نشست منتشر کرد، گفت ترامپ در این جلسه صرفا به انتقاد از رسانه‌ها و عملکرد آنها در ماه‌های اخیر پرداخته است.

  مرتبط:

  ترامپ در کاخ سفید تنها زندگی خواهد کرد
  نظر پوتین در مورد تفاوت شعارهای پیش از انتخابات و سیاست واقعی ترامپ
  ترامپ را از استفاده گوشی های هوشمند باز می دارند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک