08:59 22 مارچ 2018
  ایران از ساخت سه پایگاه نیروی دریایی در جنوب شرق کشورش خبر داد

  ایران از ساخت سه پایگاه نیروی دریایی در جنوب شرق کشورش خبر داد

  © Sputnik/ Igor Russak
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  گزارش اسپوتنیک به نقل از ریانووستی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران با اشاره به اسکورت 3844 فروند کشتی تجاری و نفتکش توسط نداجا در خلیج عدن، از ساخت 3 پایگاه در سواحل مکران توسط نیروی دریایی ارتش خبر داد.

  به گفتهء آژانس خبری "تسنیم"؛  امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، روز گذشته در نشست خبری با رسانه‌ها که در روز نیروی دریایی ارتش ایران برگزار شد، با اشاره به مهم‌ترین دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش، گفت: "برای نخستین بار ناوگروه 44 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو رزمی"بوشهر" و ناو رزمی "الوند" توانسته اند قاره آفریقا را دور بزنند و وارد اقیانوس اطلس شوند  و در بندر"دوربان" آفریقای جنوبی مستقر شوند؛ این وعده‌ای بود که داده بودیم و در آینده برای عبور از عرض اقیانوس اطلس، اقدام خواهیم کرد."
  امیر سیاری در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی براینکه دخالت قدرت‌های بیگانه (غربی) در منطقه همیشه امنیت را به خطر انداخته است، نیروی دریایی ارتش برای حفاظت دریایی منطقه و به ویژه خلیج فارس، عمان و سواحل مکران چه تدابیری اندیشیده است؟ وی در پاسخ اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش برای تأمین امنیت در خلیج فارس، عدن ، عمان و سواحل مکران حضور مستمر داشته است، و همچنین 44 ناو گروه رزمی و 5 ناو گروه صلح دوستی به دریاهای آزاد، اعزام کرده‌ایم.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ناوگروه‌های کشورمان از کشورهای هند، پاکستان، عمان، تانزانیا، آذربایجان، آفریقای جنوبی بازدید داشتند و تا پایان سال‌جاری نیز به کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و کشورهای حاشیه اقیانوس هند و جنوب شرق آسیا اعزام خواهند شد.
  وی در خصوص تجهیز ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش به موشک‌های «سطح به سطح با بالاترین برد»خبر داد و اظهارداشت: امسال وعده برگزاری 20 الی 25 رزمایش دریایی را داده بودیم که تاکنون 15 مورد اجرایی شده و طی چندروز آینده نیز رزمایش تخصصی زیردریایی‌ها که بسیار برای ما مهم است، در جنوب کشور اجرا خواهد شد.

  قابل یاد آوری است که کشتی های نیرو دریایی ایران از سال 2008 در خلیج عدن در حال گشت زنی هستند، قبلن گزارش شده بود که ایران برای امنیت و دفاع خطوط حمل و نقل کشور شان در منطقه، دو کشتی جنگی اش را اعزام کرده بود.    

  مرتبط:

  ستاد ارتش ایران توسط نماینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رهبری میشود
  ارتش ایران از ساخت یک طیاره بدون پیلوت خبر داد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک