14:31 18 مارچ 2018
  Russian President Vladimir Putin (L) poses on January 28, 2014 prior an EU-Russia summit at the EU Headquarters in Brussels. (File)

  Global Times : روسیه غرب را وارخطا نمود و ترساند

  © AFP 2018/ GEORGES GOBET
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 40

  به گزارش "اسپوتنیک" روزنامه Global Times چین اقدام به انتشار مقاله ای کرد که، نگاهی به تصویب قطعنامه پارلمان اروپا علیه رسانه های روسیه دارد.

  به گفته نویسنده این مقاله، با توجه به کمی امکانات، روسیه به غرب استرس وارد کرده و آنان را عصبی نمود. ناتو و پارلمان اروپا از نصب سیستم راکتی "بالستیک" در کلینینگراد و در پی امکان بهتر شدن روابط امریکا و روسیه بعد از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور منتخب امریکا در وحشت بسر میبرند. نویسنده این مقاله در ادامه اشاره می کند که، اتحادیه اروپا با بزرگنمایی بسیار، تبلیغات رسانه ای روسیه نشان میدهد، به گمان اینکه رسانه های غربی در گذشته خودشان این تبلیغات را انجام نمی داده اند. در حال حاضر ترس از رسانه های روسی، سیاستمداران اروپایی را وادار به احساس آسیب پذیری غیر معمول در جنگ اطلاعاتی می کند. گلوبال تایمز در ادامه می نویسد، دلیل عصبی بودن کشورهای غربی چیست؟ و در پاسخ، مشکلات داخلی را دلیل این امر می داند. مارین لوپن رهبر جبهه ملی در فرانسه، نزدیکی روابط با روسیه و به رسمت شناختن کریمه را به نفع آنان می داند. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به این اتحادیه لطمه وارد کرد و پیروزی ترامپ ضربه دیگری بر این سیستم قدیمی بود. نخبگان غربی به این مسئله که آنان دنیا را هدایت می کنند، عادت کرده اند، و به سایر کشور ها با نگاهی از بالا می نگرند. این نشریه تاکید می کند، چین غرب را مقتدر و قوی می داند، اما در چنین شرایطی سوالات زیادی پیش می آید.

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک