02:39 19 جنوری 2018
  حل مشکلات مهاجرین با همکاری جامعه بین المللی امکان پذیر است

  حل مشکلات مهاجرین با همکاری جامعه بین المللی امکان پذیر است

  © Photo/ ریاست اجراییه
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از کابل باختر، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه با لورنت موشیل مسوول امور مهاجرت اتحادیه اروپا و فرانز مایکل ملبن نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان و هیئت بلند پایه‌ این اتحادیه در امور مهاجرین دیدار کرد.

  به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،  لورنت موشیل در این ملاقات گزارشی از وضعیت مهاجرین و زمینه‌های همکاری اتحادیه اروپا ارایه کرد و آمادگی این اتحادیه را در رسیدگی و پرداختن به این معضل ابلاغ نمود. میشل گفت: اتحادیه اروپا از مشکل عودت مهاجران افغانستان از پاکستان و ایران آگاه است و می‌تواند افغانستان را در این زمینه همکاری نماید.
  رئیس اجرائیه کشور با ابراز قدردانی از تلاش‌ها و کمک‌های اتحادیه اروپا برای حل مشکلات مهاجرین و عودت کنندگان گفت: حکومت افغانستان برای رسیدگی به امور مهاجرین و عودت کنندگان نیازمند تداوم همکاری همه جانبه جامعه بین‌المللی به‌خصوص اتحادیه اروپا است تا نیازمندی‌های اولیه مهاجرین و عودت کنندگان را در داخل افغانستان برآورده نماید.
  رئیس اجرائیه از مسوولین اتحادیه اروپا خواست با مسوولین بخش مهاجرت در حکومت هماهنگی نمایند و زمینه‌های رسانیدن کمک به مهاجران را به صورت موثر بررسی نمایند.

  مرتبط:

  مهاجران اخراج شده از کاله سه ناحیه پاریس را تصرف کردند
  مجارها بر ضد سهمیه بندی مهاجران در اتحادیه اروپا رای دادند
  مرکل: مهاجران غیرقانونی باید آلمان را ترک کنند
  ناروی خواستار پذیرش مهاجران رد شده از سوی افغانستان شد
  بازرسان ایتالیایی یک باند غیر قانونی را که به قاچاق عضو بدن مهاجران خاورمیانه دست میزدند، کشف کردند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک