00:07 19 اگست 2018
Афиша немецкого фильм Он снова здесь

پشتیبانی از هیتلر مسئولان دانشگاهای امریکا را نگران کرد

© AFP 2018 / John Macdougall
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نصب پوسترهایی با مضامین نژادپرستانه و پشتیبانی از نازی‌ها در چند دانشگاه امریکا موجی از نگرانی را در بین مسئولان دانشگاهی این کشور ایجاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از شیکاگو تریبون، در دانشگاه شیکاگو امریکا تصاویر آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی به همراه صلیب شکسته نصب شد که در پایین آنها شعار "نه به انحطاط، نه به ریاضت، زنده باد پیروزی" به چشم می‌خورد.

ماه گذشته رئیس دانشگاه شیکاگو یک ایمیل برای تمام دانشجویان مبنی بر ارزش قائل شدن برای تفکرات گوناگون، نژادهای مختلف و آزادی بیان ارسال کرده بود که انتظار می‌رود این اقدام در پاسخ به این ایمیل بوده باشد.

مسئولان دانشگاه شیکاگو اعلام کرده‌اند، که این پوسترها را جمع‌آوری کرده‌اند و پولیس در حال پیگیری موضوع است.

این پوسترها در دانشگاه‌های سافلُک، بوستون، فلوریدا و چند دانشگاه دیگر امریکا نیز نصب شده بود که شعارهایی نظیر"نازی‌ها می‌آیند" و "زندگی سیاهپوستان بی‌ارزش است" روی آنها نوشته شده است.

یک گروه نئونازی مسئولیت نصب این پوسترها را بر عهده گرفته است. شعار زنده‌ باد پیروزی یکی از شعارهایی است که توسط اعضای این گروه در گردهمایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا گروه‌های نئونازی امریکا با دادن سلام نازی و سر دادن شعار"هایل ترامپ" از وی پشتیبانی کردند.

نگرانی‌ها از گسترش نژادپرستی در امریکا با انتخاب دونالد ترامپ رو به افزایش است البته ترامپ اقدامات این گروه‌ها را محکوم کرد.

مرتبط:

رئيس جمهور فیلیپین خود را به هیتلر مقایسه کرد
ایردوغان در چهره هیتلر در روی دیوار سفارت ترکیه در برلین ظاهر شده است
پایگاه مخفی هتلر در قطب شمال پیدا شد
اتریش خانه که در آن هتلر متولد شده بود را خراب می کند
رییس جمهوری فیلیپین برادر ناتنی هتلر
ترامپ بیشتر از هتلر تکلیف روانی دارد
مصادره خانه هتلر
اتحادیه اروپا خواست هتلر بود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک