18:22 19 جولای 2018
کانگرس درنظر دارد تا اقدامات اضافی علیه روسیه اتخاذ کند

کانگرس درنظر دارد تا اقدامات اضافی علیه روسیه اتخاذ کند

© Fotolia / Gary
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

بن کاردین سناتور ایالت مریلند در نشرات مستقیم تلویزیون Bloomberg اعلام کرد که گانگرس امریکا درنظر دارد تا اقدامات اضافی علیه روسیه اتخاذ کند.

سناتور امریکایی با اظهار امیدواری به اینکه هردو حزب کانگرس از پیشنهاد وی حمایت کنند، گفت:"من توقع دارم تا کانگرس دست به اقدام بزند، من دو لایحه علیه روسیه پیشکش میکنم: لایحه اول درمورد تحقیقات بی‌طرفانه در پیوند به عمق حملات آنها برضد کشور ما و چگونگی آماده‌بودن ما میباشد، لایحه دوم عبارت از تحریم‌های اضافی علیه روسیه میباشد، که نه تنها در پیوند به حملات هکری و تلاش به تاثیر وارد کردن بر پروسه انتخابات ما، بلکه همچنان در رابطه با کریمه، و آنچه آنها (روس‌ها) در اروپا و سوریه انجام میدهند، باشند".

سناتور ابراز امیدواری کرد که با آغاز دوره ریاست جمهوری، دونالد ترامپ "درک کند که با روس‌ها بطور عادی کار کرده نمیتواند" به گفته وی کانگرس برای اینکه به فشار وارد کردن بالای روسیه ادامه بدهد به صفت "شاخه مستقل قدرت" کار خواهد کرد.

روز پنج‌شنبه اداره امور باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده امریکا علیه 9 موسسه روسی، شرکت‌ها، افراد به شمول کارمندان استخباراتی روسیه بخاطر "دخالت در انتخابات" و "فشار وارد کردن بالای دیپلومات‌های امریکایی" تحریم وضع کرد. و همچنان دو محل مسکونی دیپلومات‌های روسی را در نیویارک و واشنگتن مسدود کرد. تعداد دیپلومات‌های غیرقابل قبول روسی 35 نفر اعلام شده است. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه اعلام کرد که در جواب به این اقدامات امریکا، دیپلومات‌های امریکایی را از روسیه اخراج نخواهد کرد.

مرتبط:

تحریم های جدید اوباما علیه روسیه
روسیه تحریم های جدید امریکا را بدون پاسخ نمی گذارد و به آن جواب مناسب خواهد داد
نامه پوتین به اوباما و ترامپ
پوتین:روسیه هیچ کسی را در پاسخ به اقدامات امریکا ارسال نمیکند
ترامپ تصمیم پوتین در مورد دیپلمات های امریکایی را"کار عالی نامید"
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک