19:29 26 سپتمبر 2018
ساخت سلاح مافوق صوت و لیزر از مواد جدید توسط روسیه

ساخت سلاح مافوق صوت و لیزر از مواد جدید توسط روسیه

© Sputnik / Michael Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

ارتش روسیه برای انقلاب تکنولوژی جدید تسلیحاتی جدید آماده می شود.

به گزارش اسپوتنیک، یوری باریسوف معاون وزیر دفاع به خبرنگاران گفت: ارتش روسیه برای انقلاب تکنولوژی جدید تسلیحاتی جدید آماده می شود و آن زمانی ست که ارتش روسیه از نظر سیستم و تکنولوژی نظامی اساسآ متفاوت خواهد شد، که پیش از آن چنین سلاح تولید و استفاده نشده است. به گفتهء وی؛ این یک دستیابی و موفقیت بزرگی ست که روسیه در زمینه سلاح های لیزری و الکترومغناطیسی به دست آورده است.

یوری باریسوف خاطر نشان کرده است که: "ما یک برنامه کاری را در این زمینه مشخص کردیم، از یک طرف افسران ما در حال یاد گیری تخصصی هستند و دوره های ویژه ای را برای آنها تشکیل دادیم، و از طرفی دیگر ما ایده های خود را با برخی از موءسسات دانشگاهی تقسیم کرده و با هم ارزیابی و همکاری می کنیم، و آنها شروع به فکر کردن در مورد روش های جدید و مدل سازی برای عملیات های مهم و جدی می کنند، و این همکاری ما با آنها هم از نظر کاهش زمانی و سرعت عمل، و هم از نظر اقصادی و همچنین برای تصمیم گیری استراتژیک مهم و به نفع ما است. امروز اصول مدیریت نظامی این است که چی کسی زودتر می تواند دشمن را تشخیص دهد و به موقع عمل کند، و هدف رامورد ضربات قرار دهد و این همه باید خیلی دقیق و در زمان لازم انجام پذیرد"

این تحولات جدید در ارتش روسیه را ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه  نیز پیش تر در دیدار با رهبری وزارت دفاع مورد بحث و ارزیابی قرار داده بودند.

مرتبط:

در افغانستان هیچ جاگزینی برای سلاح روسی وجود ندارد- وزارت خارجه روسیه
سلاح های خطرناک روسی که یک منطقه را به خاکستر تبدیل مبنماید
سلاح ضد تانک روسی "کلوکوا" دیوار بتن آرمه را سوراخ کرد
سلاح «هشیار» روسی: توپ بی مانند محاربوی هدایت شونده از فاصله دور چگونه معلوم میشود؟
سلاح روسی برای اسد امریکا را عصبانی میکند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک