01:34 23 سپتمبر 2018

هشدار پاپ در باره ظهور هتلر جدید

© REUTERS / Filippo Monteforte
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

پس از سوگند دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید امریکا، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان درباره جنبش های "پوپولیستی" و ظهور هتلر جدیدی در جهان هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، پاپ فرانسیس در گفتگو با روزنامه "ال پاییس" اسپانیا درخصوص ظهور جنبش های "پوپولیستی" که باعث ایجاد بحران می شود و دیگران را به سمت انتخاب "منجیان" سوق می دهد، هشدار داد.

وی این اظهارات را زمانی مطرح کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا سوگند ریاست جمهوری یاد کرد و رسما کار خود را در کاخ سفید آغاز نمود.

پاپ گفت: به طور قطع بحران ها نگران کننده است. از نظر من اگر خواسته باشم مثالی درباره رویکرد پوپولیستی به معنای اروپایی آن بیاورم، باید سال 1993 میلادی در آلمان را مثال بزنم. بعد از بحران آلمان در جستجوی رهبری و کسی بود، که هویتش را باز گرداند. این مرد نامش آدلف هتلر بود که گفت "من می توانم، من می توانم".

وی تاکید کرد: هتلر قدرت را سرقت نکرد، بلکه ملتش او را انتخاب کرد و سپس او ملتش را ویران کرد.

پاپ به قدرت رسیدن فردی دیگر در دنیا مانند هتلر را بسیار خطرناک توصیف کرد و افزود: هتلر به آلمان هویتی تحریف شده داد و دیدیم که چه اتفاقی افتاد.

پاپ درعین حال خواستار عدم پیش داوری زودهنگام درباره رئیس جمهور جدید امریکا شد و گفت: خواهیم دید که چه کار خواهد کرد؛ و براساس آن ارزیابی خواهیم کرد.

مرتبط:

مارک زوکربرگ در دیدار با پاپ به او یک طیاره بدون پیلوت هدیه داد
پاپ روم هنگام دعوا خواند بی هوش شد
پاپ فرانسیس: جهان صلح را از دست داده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک