14:33 18 مارچ 2018
  Military vehicles carrying DF-26 ballistic missiles drive past Tiananmen Gate during a military parade at Tiananmen Square in Beijing on September 3, 2015, to mark the 70th anniversary of victory over Japan and the end of World War II

  رسانه ها: چین در مرز با روسیه راکت های قاره پیما را جابه جا کرده است

  © AFP 2018/ ANDY WONG
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 61

  چین در نزدیکی با مرز روسیه در ولایت هیلونگجیانگ در شمال شرق کشور خود یکی از سه تیم راکت های بین قاره دانگ فنگ – 41 را جا به جا کرده است.

  به گزارش اسپوتنیک، روزنامه «پینگو ژیبائو» هنگ کنگ می نویسد، چین در نزدیکی با مرز روسیه در ولایت هیلونگجیانگ در شمال شرق کشور خود یکی از سه تیم راکت های بین قاره دانگ فنگ — 41 را جا به جا کرده است.

  در مجموع این سه تیم در این جا ها قرار دارد. یکی از این تیم ها در ولایت مرکزی هنان جا به جا شده است. تیم دوم در شهر داکینگ یکی از ولسوالی های هیلونگجیانگ و سومی در شمال غرب چین در منطقه سین کیانگ اویگور جا به جا شده است.

  برد پرواز راکت فنگ-41 حدود 14 هزار کیلومتر است. دیگر ویژگی های این راکت را وزارت دفاع چین پنهان نگهداشته است. با این حال پورتال واشنگتن فری بایکان گزارش داده است، که چین حدود 30 دقیقه ضرورت دارد که به ایالات متحده امریکا برسد. با توجه به اطلاعات امریکا این راکت می تواند 10 کلاهک هسته ای را حمل کند. بنابراین دانگ فنگ-41 نشان دهنده یک تهدید استراتژیک برای ایالات متحده امریکا است.

  این راکت در اپریل 2016 در غرب چین مورد آزمایش قرار گرفت.

  مرتبط:

  افزایش زاد و ولد در چین
  چین دیپلمات های خارجی را به دیدن اززندان ها دعوت کرد
  امریکا در صورت جنگ تجاری با چین پیروز خواهد شد
  چین به جاسوسی تخنیکی از امریکا ادامه میدهد
  اشرف غنی: چین عبور راه ابریشم از مسیر افغانستان را پذیرفته است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک