14:32 18 مارچ 2018
  Yekaterinburg Non-Ferrous Metals Processing Plant

  افزایش ارزش طلا پس از سیاست های نگران کننده ترامپ

  © Sputnik/ Pavel Lisitsyn
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  به نوشته بلومبرگ، نگرانی‌ها در خصوص سیاست‌های دونالد ترامپ، بهای طلا را به گونه‌ای بی پیشینه افزایش داده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، بلومبرگ در مطلبی نوشت: بهای طلا دوباره از 1200 دالر در ازای هر انس فراتر رفت و در آستانه تجربه کردن بهترین ماه خود از جون سال گذشته قرار گرفته است. نگرانی‌ها در خصوص سیاست‌های ترامپ، سرمایه‌گذاران را به تکاپوی یافتن پناهگاهی امن انداخته است.

  بهای طلا در ماه جنوری سال جاری میلادی (31 روز گذشته) حدود 5 درصد افزایش یافته و تا حدودی نزول 13 درصدی 3 ماه پایانی سال گذشته را — که به دلیل رشد بازارهای سرمایه رخ داد — جبران کرد. تصمیم روز دوشنبه (دیروز) ترامپ در خصوص برکناری «سالی یاتس»، دادستان کل موقت امریکا نیز به نگرانی‌های بیشتر سرمایه‌گذاران دامن زده است. ترامپ این تصمیم را در پی امتناع «یاتس» از پذیرش منع ورود شهروندان 7 کشور مسلمان به امریکا اتخاذ کرد.


  ترامپ در نخستین هفته حضورش در کاخ سفید، امریکا را از پیمان دو سوی اقیانوس آرام — که 12 کشور در آن حضور دارند و باراک اوباما برای امضای آن سالها وقت صرف کرد — بیرون برد. وی همچنین از عزمش برای ساخت دیوار در مرز مکزیک خبر داد و روابط فیمابین را به بدترین سطح در سالیان اخیر تنزل داد. در کنار همه این مسائل، احتمال افزایش نرخ بهره به اوج‌گیری بهای طلا منجر شده است.
  بهای جهانی طلا برای تحویل آنی، روز سه‌شنبه با 0.6 درصد افزایش به 1203 دالر و 15 سنت رسید.
  همچنین ارزش دالر در برابر مجموعه‌ای از ارزهای مهم در ماه جنوری 2.1 درصد کاهش یافت که از ماه مارچ سال گذشته یک رکورد محسوب می‌شود. کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به دارایی‌های متعلق به امریکا در پی اعمال سیاست‌های حمایتی ترامپ، یکی از مهمترین دلایل نزول ارزش دالر محسوب می‌شود.

  مرتبط:

  در تایلند سیل برای مردم طلا به ارمغان آورد
  چگونگی تبدیل آب به طلا توسط زلزله
  اردوغان از مردم ترکیه خواست تا دالر های خود را به لیر و طلا تبدیل کنند
  در روسیه یاد گرفته اند که از زغال طلا بگیرند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک