21:22 06 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پروشنکو رئیس جمهور اکراین و دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا امروز یکشنبه در گفتگوی تیلیفونی که داشتند، خواستار آتش بس در منطقه دنبس به خاطر وضعیت خراب انسانی در منطقه ادویکی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، سیوتسلاو سیکولکا سخنگوی رئیس جمهور اکراین در صفحه فیس بوک خود چنین نوشته است:- "امروز یکشنبه پترو پروشنکو رئیس جمهور اکراین و دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در گفتگوی تیلیفونی که باهم داشتند، در مورد تقویت همکاری های استراتژیک بین اکراین و ایالات متحده بحث کرده و ابراز نگرانی خود را از وضعیت بد انسانی در منطقه ادویکی ابراز و خواستار ایجاد آتش بس کامل در منطقه دنبس شدند، آنها جنگ را راه حل ندانسته و خواستار برقراری صلح از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک شدند".

به گفته وی، پوروشنکو از "پشتیبانی قاطع امریکا از حق حاکمیت و تمامیت ارضی اکراین" سپاسگزاری نموده و خواهان پیوندهای مستحکم در همه سطوح بین امریکا و اکراین شد.

به گفته ای سیوتسلاو، پوروشنکو خواستار پیوندهای اقتصادی و کاری و ایجاد مشاغل جدید و رفاه شهروندان هر دو کشور شده است.

او همچنان نوشته است، که در این گفتگوی تیلیفونی آنها روی بازدید پوروشنکو از امریکا سخن گفته اند، که به زودی برای زمینه سازی این سفر وزیر خارجه اکراین به امریکا سفر خواهد کرد.

مرتبط:

پوروشنکو: ایالات متحده امریکا شریک استراتژیک اوکراین باقی خواهد ماند
پوروشنکو پس از گذشت یک ماه پشتیبانی خود را از اردوغان اعلام کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر