18:04 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

الیور استون کارگردان امریکایی اعلام کرد: سیا صحنه گردان مناقشه مسلحانه در شرق اکراین است و نقشه ها را در این منطقه طراحی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، استون در گفت و گو با شبکه اول تلویزیون روسیه از دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا خواست تا اسناد محرمانه در باره حوادث اکراین را منتشر کند.
استون که فیلم «اکراین در آتش» را ساخته و برترین جایزه جشنواره ونیز در ایتالیا را نیز برده است، در این مصاحبه که روز دوشنبه پخش شد، گفت: مساله اصلی این است که مردم امریکا از حقایق اکراین خبری ندارند و اگر جای ترامپ بودم اطلاعات واقعی را منتشر می کردم. 
کارگردان امریکایی با بیان اینکه دولت کنونی اکراین از همان آغاز مسئولیت خود بسیار عجیب رفتار می کرد، افزود: برای بسیاری در اکراین، دولت غیرقانونی است زیرا به آن رای نداده اند.
وی گفت: آنها (دولتی ها) نماینده جناح راستگرای افراطی و به شدت آلوده به فساد مالی هستند و از خارج کنترل می شوند. 
کارگردان امریکایی گفت: در اکراین دمکراسی نمی بینم و تمام قدرت در دست عده معدودی متمرکز شده است. دولت این کشور از غرب کمک مالی می گیرد که از دولت ها و بخش خصوصی تامین می شود.


ویلیام الیور استون کارگردان، نویسنده و تهیه کننده امریکایی که برای کارگردانی فیلم هایی در مورد جنگ ویتنام به شهرت جهانی رسید، تاکنون دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است. 
مناطق شرق اکراین از سال 2014 با سقوط حکومت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری وقت، شاهد حرکت های جدایی طلبانه است. این کشور و غرب روسیه را عامل تشویق جدایی طلبی می دانند، ولی مسکو این ادعا را رد و اعلام کرده، براساس توافق های بین المللی طرفین باید به مذاکرات برای رسیدن به توافق ادامه دهند.

مرتبط:

رسانه ها در مورد عدم پذیرش اکراین از طرف ناتو اطلاعات بدست آوردند
عربستان سعودی در تلاش خرید سلاح از اکراین است
رئیس پیشین فرماندهی مرکزی ارتش امریکا مشاور وزارت دفاع اکراین می شود
سرگئی لاوروف گفت، غرب در تلاش است تا تقصیر شکست های خود در اکراین را به گردن روسیه بیاندازد
در اکراین نرم افزاری برای جاسوسی از روس ها طراحی شد
بحران اکراین وابستگی اروپا به امریکا را نشان داد
شهرآورد داغ اکراین: بازیکنان "شاختار" و "دینامو" با هم درگیر شدند
موضوع اصلی مورد بحث شورای روسیه – ناتو در باره اکراین، افغانستان و امنیت اروپا می باشد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر