08:26 25 فبروری 2018
  نیروهای امریکایی

  در ۲۰۱۶ امریکا در ۷۰ درصد کشورهای جهان نیروهای خود را مستقر کرد

  © Flickr/ Expert Infantry
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 20

  مجله امریکایی "فوربس" در گزارشی نوشت، نیروهای ویژه امریکایی طی سال ۲۰۱۶ در ۱۳۸ کشور یا به عبارتی در ۷۰ درصد کشورهای جهان مستقر شدند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، فوربس در گزارشی به قلم نیال مک‌کارتی نوشت:- "در جنوری فرماندهی عملیات‌های ویژه امریکا، حمله‌ای را در یمن اجرا کرد که قاسم الریمی ۳۸ ساله، سرکرده القاعده در شبه جزیره عرب را هدف قرار داد".

  این نخستین عملیات خاص نیروهای ویژه در ریاست جمهوری ترامپ بود و به کشته شدن دست‌کم ۱۴ عضو القاده، بیش از ۲۰ غیرنظامی و یک نیروی ویژه امریکا منجر شد. ظاهرا سه امریکایی دیگر هم در جریان فرود سخت هواپیمای اوسپری ملخ‌دار زخمی شدند.

  اخیرا مشخص شده که الریمی از این حمله جان سالم به در برده است و یکشنبه پیامی صوتی با تمسخر رئیس‌جمهوری امریکا منتشر کرده است.

  حملاتی همانند آنچه در یمن رخ داد، مساله تازه‌ای نیست؛ نیروهای عملیات‌های ویژه امریکا از ۱۱ سپتمبر به بعد از شمال افریقا تا افغانستان درگیر نبردهای دائمی هستند. با این حال، اکثر عملیات‌های مذکور در سراسر جهان مربوط به آموزش نیروهای محلی برای نبرد است تا امریکایی‌ها شخصا وارد عمل نشوند. به عنوان نمونه، یگان‌های عملیاتی ویژه عراق از جمله "تیپ طلایی" که حمله به موصل را رهبری کرد، روش کار را از همتایان امریکایی خود آموختند.

  کلاه‌ سبزهای امریکایی نیز سربازانی در لیتوانی، لتونی و استونی را آموزش دادند تا نحوه مقابله با جنگ نیابتی روسیه را بیاموزند؛ همانند آنچه مسکو در کریمه و شرق اکراین اجرا کرد.

  نیروهای ویژه امریکایی سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) در ۱۳۸ کشور یا به عبارتی در ۷۰ درصد کشورهای جهان مستقر شدند. این آمار به استناد اطلاعات فرماندهی عملیات‌های ویژه امریکاست که در وبلاگ "آنلاین تام‌دیسپچ" منتشر شد.

  در حالی که آمارهای رسمی به اقدام نظامی در سومالی، سوریه و یمن اشاره‌ای ندارد، شواهد زیادی علیه آن وجود دارد و آن سه کشور در تحلیل مذکور گنجانده شدند. حدود ۲۹ / ۵۵ درصد از استقرار نیروها در خاورمیانه رخ داده که ۳۵ درصد کمتر از سال ۲۰۰۶ است. در همان چارچوب زمانی، استقرار نیروهای نخبه در افریقا ۱۶۰۰ درصد رشد داشته است.

  مرتبط:

  رسانه ها: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه با همتای امریکایی خود دیدار خواهد کرد
  با افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان، آتش جنگ شعله ورتر می شود
  فرمانده نیروهای امریکایی: در افغانستان برای شکستن بن بست نیروها باید تقویت شوند.
  آمادگی جنگی نیروهای امریکایی در خلیج فارس به دلیل مناسبات تیره با ایران
  ترکیه حضور نیروهای امریکایی را در پایگاه اینجرلیک زیر سوال قرار داد
  تاکید یک مقام امریکایی به ادامه‌‌ی کمک به نیروهای امنیتی افغانستان
  در اثر یک حمله هوایی اشتباهی نیروهای امریکایی در موصل 90 نظامی عراقی کشته شدند
  نیروهای عراقی و امریکایی به بمباردمان شهر موصل که در تصرف داعش بود شروع کردند
  واکنش فرمانده نیروهای امریکایی در رابطه با اختلافات میان اشرف غنی و داکتر عبدالله
  گری جانسون از بیرون شدن نیروهای امریکایی از افغانستان پشتیبانی کرد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک