15:51 17 جون 2019
مالزیا خواهان استرداد چهار منظون قتل کیم جونگ نام از کوریای شمالی شد

مالزیا خواهان استرداد چهار منظون قتل کیم جونگ نام از کوریای شمالی شد

© AP Photo / Joshua Paul
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خالد ابوبکر رئیس پولیس مالزیا، مقامات دولت مالزیا از کوریای شمالی خواسته اند تا چهار فرد مظنون در قتل کم جونگ نام – برادر اندر کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی را به این کشور تحویل دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خالد ابوبکر رئیس پولیس مالزیا، مقامات دولت مالزیا از کوریای شمالی خواسته اند تا چهار فرد مظنون در قتل کم جونگ نام — برادر اندر کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی را به این کشور تحویل دهد.
به گفته ابوبکر، ارگانهای قضایی سکرتر دوم سفارت کوریای شمالی در کوالا لامپور و کارمند شرکت هوایی " Air Koryo " که در حال حاضر در مالزیا بسر می برد، برای بازجویی احضار کرده است. وی افزود: نامه ای به سفارت کوریای شمالی با درخواست کمک برای بدست آوردند شواهدی این دو فرد ارسال نموده و در غیر این صورت مقامات مالزیا مجبور به بازداشت این دو تن خواهند شد. رئیس پولیس مالزیا همچنان تاکید کرد، کوالا لامپور مخالف تحقیقات مشترک با مقامات کوریای شمالی است.
علاوه براین، ابوبکر اشاره کرد، دو دختری که به اتهام دست داشتن در قتل کیم جونگ نام بازداشت شدند، آموزش سهم پاشی به صورت را سپری نمودند.
رئیس پولیس مالزیا به اسپوتنیک گفت: ماده سمی را چهار شهروند کوریای شمالی به آنها داده اند. آنها میدانستند این مواد سم است، اما تاکنون تایید نشده است که آیا زهر بوده یا خیر.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر