03:52 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
100
ما را در دنبال کنید

فکری ایشیک وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد، که کشورش در صدد خرید سامانه راکت های دفاعی اس-400 از روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، فکری ایشیک روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه خبری ان.تی.وی ترکیه با اشاره به تمایل ترکیه برای خرید سامانه های راکتی پدافند هوایی از کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) گفت: با این حال چنین مسئله ای امکان پذیر نشده است.


وی بیان کرد: ترکیه برای بقای خود به سامانه های راکتی دفاعی برای حراست از خود در برابر حملات احتمالی نیاز دارد و در این مسیر دو راه حل پیش روی ماست که راهکار نخست تامین نیازمندی های ضروری از طریق خرید از کشورهای دیگر است اما آنچه که بر روی آن مترکز شده ایم، این است که خودمان سامانه های دفاع هوایی و راکتی مورد نیاز را تولید کرده و توسعه دهیم.
وی ادامه داد: برای رسیدن به همین اهداف، برنامه هایی را آغاز کرده ایم و طبق برنامه تدوین شده، ترکیه سامانه های دفاع هوایی و راکتی خود را توسعه داده و تولید خواهد کرد.
وی اضافه کرد: ما تا آن زمان، برای تامین نیازمندی های کنونی خود با کشورها و شرکت های مختلفی مذاکره کردیم که چین آخرین کشور در این زمینه بود اما الان مذاکرات دوجانبه ای با روسیه در خصوص خرید اس-400 در جریان است.
ایشیک افزود: در مذاکرات و مطالعات انجام شده در این زمینه، پیشرفته هایی حاصل شده اما هنوز به مرحله نهایی برای امضای قرارداد خرید نرسیده ایم و در حال حاضر همکاران ما در تلاش های فنی برای خرید این سامانه هستند و می توانم بگویم که پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه به دست آورده ایم.

مرتبط:

روسیه بر سر فروش اس-400 با ترکیه مذاکره می کند
روسیه تولید سیستم دفاع هوایی اس-400 را برای چین آغاز کرد
اس-400 سپر فولادی هوائی- فضائی روسیه
روسیه به هند سامانهء اس-400 می دهد
حالت آماده باش دستگاه های اس-300 و اس-400 در مناطق جدید روسیه
هند از روسیه اس-400 خرید
چین نخستین مشتری خارجی اس-400 می باشد
پیش پرداخت قرارداد خرید سیستم دفاع ضد راکتی اس-400 چین به روسیه
عربستان اس-400 میخرد
استقرار اس-400 در سوریه
چین مجهز با راکتهای اس-400 روسی گردید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر