13:19 19 نوامبر 2017
  President Donald Trump speaks during a news conference in the East Room of the White House in Washington

  ترامپ: دموکرات ها برای سرپوش گذاشتن شکست شان دست به اظهارات ضد روسی می زنند

  © AP Photo/ Martinez Monsivais
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 3401

  رئیس جمهوری امریکا در صفحه توییتری خود با انتقاد از اظهارات برخی سیاستمداران امریکایی و اتهام های وارد شده به دولت روسیه مبنی بر دخالت آنها در انتخابات ریاست جمهوری امریکا نوشت: این گفتمان (ضد) روسی که توسط دموکرات ها مطرح شده و وسیله شیطنت رسانه ها قرار گرفته، جعلی است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ روز یکشنبه افزود: این اقدامات با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست بزرگ (دموکرات ها) و لو رفتن غیرقانونی اسناد (نهادهای امنیتی) صورت گرفته است.


  روسیه متهم به انتشار صدها ایمیل خصوصی مقام های ارشد حزب دموکرات در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری امریکا است که سایه سنگینی بر فعالیت های سیاسی «هیلاری کلینتون» نامزد این حزب انداخت.
  مهمترین گروه ایمیل های منتشر شده از طریق پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» نشان می داد که مقام‌های کمیته ملی حزب دموکرات گرچه وظیفه داشتند تا در جریان رقابت‌های درون حزبی، بی طرفانه رفتار کنند، از همان ابتدا به صورت پنهانی علیه سناتور «برنی سندرز» نامزد رقیب «هیلاری کلینتون» دسیسه چینی می کردند و سعی در تخریب او داشتند.
  باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین امریکا مستقیماً روسیه را عامل هک سرورهای حزب دموکرات می دانست و در واکنش به این مسئله، 35 دیپلمات روس را اخراج و دستور توقف فعالیت دو مجتمع دیپلماتیک روسیه در خاک امریکا را صادر کرد. روسیه اما این اتهامات را مردود دانسته است.
  این در شرایطی است که برخی رسانه های امریکا همچنین مدعی ارتباط پنهانی مقام های اطلاعاتی روسیه با نزدیکان ترامپ در سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری هستند که این مسئله واکنش های بسیاری را در فضای سیاسی امریکا به همراه داشته است.
  نزاع لفظی کاخ سفید با خبرنگاران و رسانه ها در روزهای گذشته شدت بیشتری به خود گرفت و موجب شد که برخی خبرنگاران حتی از حضور در کنفرانس های خبری منع شوند.

  مرتبط:

  احمدی نژاد به ترامپ نوشته است "امریکا متعلق به تمام ملت‌ها است"
  ترامپ: ارزش بدهی ملی امریکا در ماه نخست ریاست جمهوری ام کاهش یافته است
  رسانه ها توضیح دادند، از کجا در کنفرانس ترامپ پرچم روسیه پیدا شد
  ترامپ صرف شام سالانه با خبرنگاران را تحریم کرد
  ترامپ سی‌ان‌ان و نیویارک تایمز را "فکاهی" نامید
  طرح دیموکرات‌ها برای برکناری ترامپ
  زندان‌های خصوصی با ترامپ در آمریکا جان می‌گیرند
  ترامپ اف‌بی‌آی را متهم به ناتوانی در حفاظت اسرار کرد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک