00:41 19 جنوری 2018

  راز زانو زدن روی یک پا هنگام خواستگاری برای ازدواج چیست؟

  © AFP 2018/ Chirstophe Simon
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  عشق باوقار مفهومی ادبی در اروپای قرون وسطا و یک آفرینش ادبی قرون وسطایی بود و نوعی رفتار موقرانه و مؤدبانه همراه با شرافت و جوانمردی را در مورد زنان و عاشقان آنها در اواخر قرون وسطا نشان می داد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک باتو؛ آقای جورج کلونی برای خواستگاری از امل علم الدین روی زمین زانو زد، آن هم نه برای  چند دقیقه، نزدیک نیم ساعت! 

  اغلب در برنامه های تلویزیونی، فیلم ها و یا سریال ها دیده ایم که برخی مردان برای خواستگاری از دختر مورد علاقه شان روی یک پا زانو می زنند و ناگهان یک حلقه  الماس درخشان را از درون یک جعبه مخملی سیاه خارج کرده و به او اهدا می کنند.
  راز این حرکت چیست؟!
  زانو زدن بر یک پا  معانی مختلفی دارد و در عین حال، یک روش سنتی درخواست ازدواج از سوی مردان در کشورهای غربی است. به این حالت (Genuflection) می گویند.

  متأسفانه هیچ کسی درباره ریشه های تاریخی این ژست رمانتیک اطلاعات دقیقی ندارد، اما چند فرضیه درباره آن مطرح می شود که در این گزارش خواهید خواند.
  قرون وسطا اربابان فئودال و نشانه ای از بردگی ابدی

  در قرون وسطا زانو زدن بر یک پا، آیین و آداب و رسوم بسیاری از جشن ها و مراسم های رسمی و شیوه و رمزی برای عبور در برابر مافوق به شمار می رفت و علاوه بر آن معانی احساسی هم داشت. 

  در آثار هنری و آفرینش های ادبی دوران قرون وسطا تصاویر شوالیه هایی ترسیم شده است که در برابر اربابان فئودال خود به نشانه ای از افتخار و احترام زانو زده اند. آنها در برابر زنان نجیب زاده و اشرافی برای نمایش بردگی ابدی خود، ابراز خلوص و نمایش عشق باوقار (Courtly Love) روی یک پا زانو می زدند.

  عشق باوقار مفهومی ادبی در اروپای قرون وسطا و یک آفرینش ادبی قرون وسطایی بود و نوعی رفتار موقرانه و مؤدبانه همراه با شرافت و جوانمردی را در مورد زنان و عاشقان آنها در اواخر قرون وسطا نشان می داد.
  آیین مذهبی کلیسا
  اما زانو زدن روی یک پا فقط به قرون وسطا تعلق ندارد، بلکه برخی آن را به آداب دین مسیحیت مرتبط می دانند و جزئی از اعمال مذهبی کلیسا برمی شمرند.

  مرتبط:

  میلیاردر: هر کس با دخترم ازدواج کند 180 میلیون دالر میدهم
  طلاق یک خانم از شوهرش بخاطر ازدواج با پناهجوی افغان
  ازدواج با زندانیان که به حبس ابد محکوم شده‌اند
  ازدواج با دختران نابالغ
  در چین خانم 114 ساله با یک مرد 71 ساله ازدواج کرد
  داعش برای ثبت ازدواج مالیات وضع کرده
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک