00:40 19 جنوری 2018
  زنان لیبیایی دوباره می توانند بدون محارم شان سفر کنند

  زنان لیبیایی دوباره می توانند بدون محارم شان سفر کنند

  © Fotolia/ Mariemlulu
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  مقامات نظامی کشور لیبیا پس از همکاری با سازمان های اجتماعی این کشور تصمیم گرفته اند که ممنوعیت سفر زنان به خارج بدون حضور محارم را برای موقت لغو کنند.

  به گزارش اسپوتنیک، مقامات نظامی کشور لیبیا پس از همکاری با سازمان های اجتماعی این کشور تصمیم گرفته اند که ممنوعیت سفر زنان به خارج بدون حضور محارم را برای موقت لغو کنند. قانون شماره شش در باره ممنوعیت سفر زنان لیبیایی به خارج بدون همراهی محارم، که اوائل سال 2017 به تصویب رسید، که بر اساس این قانون، سفر زنان زیر 60 سال از تمام خروجی های زمینی، دریایی و هوایی به خارج از این کشور به تنهایی و بدون همراهی یکی از محارم ممنوع اعلام شده است، و به طور موقتآ این قانون لغو شده است.
  عبدالله بلیحق، سخنگوی پارلمان لیبیا به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: "این قانون فقط در راستای بالا بردن ضریب امنیت کشور بوده، اما در جامعه تعبیر نادرستی از آن شده است".
  وی گفت: "بعضی سازمان ها و نهادهای اجتماعی مخالفت خود را با این قانون اعلام کرده اند و می گویند این قانون بر اساس دیدگاه های مذهبی افراطی اتخاذ شده و به آزادی زنان لطمه وارد می کند. با توجه به این واکنش ها و پس از نشست و همکاری با سازمان های اجتماعی تصمیم گرفته شد که اجرای این قانون به طور موقت لغو شود".

  مرتبط:

  درمجمع عمومی سازمان ملل متحد ونزوئلا و لیبیا، حق رای را از دست دادند
  حصول توافق برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لیبیا پیش از سال 2018
  پایگاه نظامی بحری روسیه در لیبیا
  نیرو های دولتی لیبیا شهر سرت را از چنگ تروریست های داعش آزاد کردند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک