09:52 20 جنوری 2018
  An American national was the suicide bomber

  بیشترین بمب گذاران انتحاری داعش شهروندان کدام کشورها هستند؟

  Photo released by the Islamic State
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 13

  مرکز بین المللی مبارزه با تروریسم مستقر در هلند بامداد یکشنبه اعلام کرد: شهروندان تاجیکستان، عربستان و مغرب به صورت مشترک و تونس بیشترین نیروی انتحاری گروهک تروریستی داعش را تشکیل می دهند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا به استناد از شبکه خبری سی ان ان عربی، این مرکز بین المللی در گزارشی با عنوان «جنگ با عملیات انتحاری» به تحلیل آماری عملیات انتحاری در بین عناصر گروهک تروریستی داعش در بازه زمانی دسمبر 2015 تا 30 نومبر 2016 پرداخته است.


  براساس این گزارش: 20 درصد از نیروهای تشکیل دهنده داعش از دیگر ملیتهای هستند که در کشورهای سوریه و عراق جنگ می کنند درحالی که 74 درصد از این افراد، سوری و عراقی هستند و تابعیت چهاردر صد دیگر مشخص نیست.
  مرکز جهانی مبارزه با تروریسم همچنین اعلام کرد: تعداد بمب گذاران انتحاری تاجیکستان 27 تن، عربستان و مغرب 17، اندونزی 14، روسیه 13، مصر 11 و فلسطین 9 تن هستند.
  این گزارش در ادامه تاکید کرد: نیروهای انتحاری سه شیوه اساسی رابه کار می گیرند که شامل نفوذ فرد انتحاری با سلاحی مرگبار بین مردم است.
  دومین شیوه انتحاری ها آن است که از خودروهای بمب گذاری شده برای حمله به تجمع ها استفاده می کنند تا تعداد کشته ها بالا رود و سومین روش نیروهای انتحاری داعش حمل کمربند و جلیقه های انفجاری است که به تن دارند و با حضور در تجمعات مردم اقدام به عملیات انتحاری می کنند.
  مرکز بین المللی مبارزه با تروریسم می افزاید: تحقیقات نشان می دهد که گروه (تروریستی) داعش به نسبت بسیار زیادی از روش دوم یعنی حمله با خودروها استفاده می کند و درصد استفاده از این روش در بین این گروه، بالغ بر 70 درصد است.
  این گروه تروریستی 20 درصد از روش نفوذ به بین جمعیت با سلاح گرم استفاده کرده و 10 درصد باقی مانده نیز شامل افرادی است که خود را بین جمعیت منفجر می کنند.
  براساس این گزارش داعش 84 درصد از عملیات خود را علیه نظامیان، 16 درصد علیه غیرنظامیان انجام می دهد و در حمله به غیرنظامیان از روش سوم انتحاری استفاده می کند.

  مرتبط:

  کشف وصیت نامه های کودکان انتحاری داعش
  سردسته داعش با کمربند انتحاری میخوابد
  600 سگ انتحاری داعش در انتظار ارتش عراق
  کودکان داعش آماده به انجام حملات انتحاری در موصل
  قربانیان حملات تروریستی انجام شده توسط بمب گذاران انتحاری داعش در یمن به بیش از 40 نفر رسید
  نظامیان عراقی با وجود حملات انتحاری ساحه شبه نظامیان داعش را در ال-فلوج تنگ ساختند
  سازماندهی حملات انتحاری داعش در 18 ولایت ترکیه
  حملات انتحاری داعش در اندونیزیا
  داعش قصد انجام حملات انتحاری در اجلاس گروه بیست در انتالیا را داشت
  حمله انتحاری داعش بر فرمانده طالبان
  مرغ های انتحاری داعش
  داعش مسئولیت حمله انتحاری در ریاض را به عهده گرفت
  داعش ویدیوی سخنرانی تروریست انتحاری کوویتی را منتشر ساخته است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک