03:20 22 نوامبر 2017
  Dollar

  امریکا کمک مالی خود به کشورهای دیگر را کاهش می دهد

  © Flickr/ Images Money
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 8612

  رئیس اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید روز شنبه تأیید کرد که دولت ترامپ در پایان ماه میلادی روان طرحی برای «کاهش نسبتاً چشمگیر» در میزان کمکهای خارجی امریکا به کنگره ارائه خواهد کرد.

  به گزارش اسپوتنک، میک مولوانی رئیس اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید روز شنبه به خبرگزاری فاکس نیوز گفت:- "ما درصدد آنیم که طرح کاهش کمکهای خارجی را پیشنهاد دهیم و همچنین طرحی برای هزینه نمودن این پولها «کمکهای خارجی» در داخل ارائه نماییم".

  پیش از این وال استریت ژورنال و سایر رسانه های خبری میانه هفته گذشته گزارش دادند، که دولت امریکا قصد دارد طرحی برای کاهش یک سومی بودجه  یعنی 37 درصد بودجه «وزارت امور خارجه» و «آژانس توسعه بین الملل» به کنگره ارائه نماید.

  مولوانی گفت، که کاهش بودجه کمکهای خارجی، به دولت امریکا کمک خواهد کرد تا طرح افزایش 54 میلیارد دالری بودجه نظامی خود را عملی نماید.

  این نماینده پیشین کارولینای جنوبی و رئیس کنونی اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید گفت:- "پیام مهم آن خواهد بود: صرف پول کمتر در خارج به معنای اختصاص پول بیشتر به داخل است".

  گفتنی است که امریکا سالانه بیش از 50 میلیارد دالر به وزارت امور خارجه و آژانس توسعه بین الملل این کشور اختصاص می دهد؛ در حالیکه بودجه سالانه پنتاگون مبلغی بالغ بر 600 میلیارد دالر است!

  مرتبط:

  ترامپ بودجه نظامی امریکا را افزایش می دهد
  کنگره امریکا به دنبال قطع بودجه سازمال ملل
  کانگرس امریکا بودجه نظامی را تصویب کرد که در آن کمک ناچیز به اوکراین پیشبینی شده است
  ایالات متحده امریکا برای آموزش خبرنگاران 2.5 میلیون دالر بودجه اضافی تخصیص خواهد داد
  شهاب به ارزش بودجه دو ساله امریکا
  فوکس نیوز: جورج سوروس از بودجه امریکا هفت ملیارد دالر قرضدار است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک