11:43 24 نوامبر 2017
  پنتاگون قصد دارد مشارکت نیرو های مسلح امریکا برای حمله به سوریه را گسترش دهد

  پنتاگون قصد دارد مشارکت نیرو های مسلح امریکا برای حمله به سوریه را گسترش دهد

  © AP Photo/
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 9210

  رسانه‌های امریکایی به نقل از مقامات امریکا گزارش داده اند که طرح پنتاگون برای آزادسازی شهر"الرقه" سوریه از دست گروه تروریستی داعش (ممنوع در روسیه) ،خواستار افزایش مشارکت نظامی ایالات متحده امریکا است.

  رسانه‌های امریکایی به نقل از مقامات امریکا گزارش داده اند که طرح پنتاگون برای آزادسازی شهر"الرقه" سوریه از دست گروه تروریستی داعش (ممنوع در روسیه) ،خواستار  افزایش مشارکت نظامی ایالات متحده امریکا است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل روزنامه امریکایی "واشنگتن‌پست"، مشارکت نظامی چشمگیر ایالات متحده امریکا شامل افزایش نیروهای عملیات ویژه و افزایش محموله‌های تسلیحاتی می‌شود، که برای کردهای سوریه و نیروهای عرب که در این کشور مبارزه می‌کنند،ارسال می‌شود و همچنین شامل افزایش هیلیکوپتر های جنگی و توپخانه‌ها می‌شود.

  پنتاگون همچنین پیشنهاد تسهیل یکسری محدودیت‌ها را مطرح کرده است که این محدودیت‌ها در دوران باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق امریکا وضع شده بود و شامل تعداد گروههای نظامی اعزامی به سوریه می‌شود که هم‌اکنون حدود 500 مربی و مشاور نظامی هستند که به نیروهای دموکراتیک سوریه آموزش می‌دهند.

  پیش از این رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته بود که ایالات متحده امریکا هیچ نوع برنامه و فعالیتی برای آزاد سازی شهر "الرقه" ندارد.

  مرتبط:

  امریکا برای دیدن وعده های پوچ حقوق بشرش به سوریه، افغانستان و فلسطین سری بزند
  تیلرسون شرایط همکاری نظامی روسیه و امریکا را در سوریه نام گرفت
  رسانه ها: خودداری امریکا از ارائه گزارش در مورد حملات هوایی این کشور در سوریه، عراق و افغانستان
  ائتلاف نظامی روسیه و امریکا در سوریه
  38 حملات هوایی ائتلاف به رهبری امریکا بر مواضع داعش در سوریه و عراق
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک