14:32 18 جون 2018
Сторонники ДАИШ в Эль-Ракке, Сирия

ساکنان رقه به دستور داعش باید لباس افغانی بپوشند

© AFP 2018 / Militant Website, File
جهان
دریافت لینک کوتاه
101

ساکنان رقه اعلام کردند که گروه تروریستی داعش تاکتیک جدیدی را در پیش گرفته است تا از هدف قرار گرفتن نیروها و رهبرانش در این شهر جلوگیری کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از الوطن العربی، ساکنان رقه سوریه گفته اند، که این گروه تروریستی ساکنان شهر رقه را وادار می‌کند تا همان لباس‌هایی(لباس افغانی) را به تن کنند که اعضای داعش می‌پوشند.

به گفته ساکنان رقه، هدف داعش از این اقدام تسهیل در تحرکات افراد مسلح در این منطقه و جلوگیری از حملات به آنها و هدف قرار گرفتن آنها با حملات پهپادی است.

در همین حال، سایت "صدی البلد" گزارش داد که داعش، مردان شهر رقه را وادار می‌سازد تا لباس‌های افغانستانی به تن کنند و هرکسی را که این کار را انجام ندهد، به ۲۰ ضربه شلاق و حبس تهدید کرده است.

منابع همچنین گفته‌اند، که داعش به ساکنان شهر طبقه در رقه اجازه خروج بدون کسب موافقت داعش و تعیین مقصد و اعلام علت خروج و زمان بازگشت را نمی‌دهد.

داعش در روزهای اخیر به منظور مقدمه چینی برای نبرد رقه، دست به آمادگی‌هایی زده است و از مردم اموالی را می‌گیرد و خاکریزهایی را ایجاد کرده است.

این تصمیمات داعش همزمان با این امر صورت می‌گیرد که نیروهای سوریه دموکرات مناطق بیشتری را در نزدیکی رقه با پشتیبانی ائتلاف تحت امر آمریکا تحت کنترل خود درمی‌آورند.

مرتبط:

داعش هشت غیرنظامی عراقی را سربرید
داعش برای سر «رامبوی عراق» جایزه تعیین کرد
پیروزی های پی در پی ارتش عراق بر گروه تکفیری داعش
ترامپ به خاطر نابودی داعش چه نقشه ای دارد؟
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک