15:51 20 جنوری 2018
  کشف مجسمه های باستانی در یکی از تونل های داعش در موصل

  کشف مجسمه های باستانی در یکی از تونل های داعش در موصل

  © Sputnik/ Hikmet Durgun
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  اسپوتنیک به نقل از نشریه تایمز به استناد به باستان شناسان گزارش میدهد، از تونل حفر شده توسط شبه نظامیان گروه تروریستی "دولت اسلامی" در موصل عراق، مجسمه های باستانی گاو بالدار آشوری، کشف شده است.

   چندی قبل نیروهای ارتش عراق در جریان عملیات بازرسی تونل های گروه تروریستی داعش زیر مقبره یونس پیامبر در بخش شرقی موصل، کاخ اسرحدون، پادشاه آشوریان را پیدا کردند و تا زمان رسیدن کارشناسان اداره آثار باستانی نیز به محافظت از آن جا روی آوردند. این کاخ حاوی نوشته ها، آثار باستانی و گنجینه های طلایی مهم متعلق به دوران آشوریان بوده و یکی از مهم ترین کاخ های این دوران شمرده می شود جایی که کشف آن نیز پیشرفت چشمگیری در زمینه اطلاعات تاریخی مبهم دوران مذکور به دنبال خواهد داشت.
  مجسمه ها احتمالاً به قرن 7 قبل از میلاد تعلق دارد و مربوط به دوره بزرگترین پادشاهان آشوری میباشد — چیزی که شگفت آور، آثار باستانی از دست شبه نظامیان داعش آسیب ندیده اند. آنها قبلا آثار باستانی و بقایای باستان شناسی، که در موزه های شهر نگهداری می شدند نابود کرده بوند. در تونل ها حجاری و نقوش برجسته حک شده با نشانه های میخی بر روی آن، نیز کشف شده است.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک