07:39 22 جولای 2018
بازگشت مارک زاکربرگ به دانشگاه هاروارد

بازگشت مارک زاکربرگ به دانشگاه هاروارد

© REUTERS / Shu Zhang
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

مارک زاکربرگ موسس شبکه اجتماعی فیسبوک پس از 11 سال به دانشگاه خود بازمی‌گردد تا ضمن سخنرانی مدرک افتخاری دریافت کند.

به گزارش فانوس به نقل از یوهرالد، مارک زاکربرگ 11 سال پیش در سال 2006 تحصیل خود در دانشگاه هاروارد نیمه‌کاره رها کرد تا بر روی شبکه اجتماعی خود تمرکز کند که ما امروز آن را با نام "فیسبوک" می‌شناسیم. شبکه اجتماعی وی در حال حاضر دو میلیارد دنبال‌ کننده دارد.
کاترین فاوست رئیس دانشگاه هاروارد اعلام کرده است که از نظر وی تنها چند اختراع وجود دارد که در زمینه تاثیرگذاری بر جامعه می‌تواند با فیسبوک رقابت کند و به همین دلیل از مارک زاکربرگ دعوت کرده است تا ضمن سخنرانی در این دانشگاه در تاریخ 25 می سال جاری میلادی، به خاطر ایجاد تغییرات بنیادین در زمینه شبکه‌های اجتماعی، از این دانشگاه مدرک افتخاری دریافت کند.
زاکربرگ پس از بیل گیتس موسس مایکروسافت دومین فردی است که پس از ترک تحصیل از هاروارد افتخار سخنرانی در این دانشگاه را پیدا می‌کند.
فیسبوک در لیله دانشگاه هاروارد در سال 2004 به وجود آمد و زمانی که زاکربرگ یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های جهان را به خاطر آن ترک می‌کرد حتی فکرش را هم نمی‌کرد که وبسایتش او را میلیاردر خواهد کرد و روزی می‌رسد که وی را برای سخنرانی به آن دانشگاه دعوت کند.
جالب توجه اینکه زاکربرگ برای گرفتن راهنمایی در رابطه با سخنرانی خود به ملاقات بیل گیتس رفته است.
دانشگاه هاروارد به خاطر تربیت افرادی که از نظر کاری و مالی بسیار موفق هستند شهرت جهانی دارد و دو موسس مشهور جهان یعنی زاکربرگ و گیتس بزرگترین شاهدان اثبات این مدعا هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک