03:20 22 نوامبر 2017

  فعالان حقوق بشر جنایات سربازان در سودان جنوبی را افشا کرد

  © AFP 2017/ Albert Gonzalez Farran
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 41 0 0

  در جنوب سودان سربازان به طرز وحشیانه زنان و کودکان را مورد تجاوز قرار داده و آنها را می کشند.

  به گزارش اسپوتنیک، ایندیپندینت روز چهارشنبه به نقل از مدافعان حقوق بشر می نویسد، در جنوب سودان سربازان به طرز وحشیانه کودکان و زنان را مورد تجاوز قرار داده و آنها را به قتل می رسانند.

  سیلویا یکتن که موفق به فرار شده چنین نقل می کند:- "آنها شما را از خانه بیرون می کند و پس از آن گردن شما را می زند. کودکان را زخمی می کنند و پس از چند روز آنها نیز می میرند. من کودکان را دیدم که به بدن مرده مادران شان بسته شده بودند و آنها را به داخل رودخانه پرتاب کردند".

  این زن همچنین گفت:- "سربازان مردم را با چاقو می کشند تا گلوله های شان به هدر نرود".

  سیلویا آنچه که در سودان جنوبی اتفاق می افتد را چنین شرح می دهد:- "کودکان به مکتب نمی روند، گرسنگی در همه جا شایع است، کودکان از بیماری میمیرند".

  یکی از ساکنان سودان جنوبی به نام جوان گفت:- "سربازان به روستا به منظور تجاوز به دختران جوان می آیند و ده مرد بر یک زن تجاوز می کنند، اگر پس از آن این زن بمیرد برای آنها هیچ اهمیتی ندارد".

  قحطی ماه گذشته در سودان جنوبی را یکی از گسترده ترین گرسنگی در شش سال گذشته می نامند. با توجه به برآورد مدافعان حقوق بشر تا ماه جولای سال روان تقریبا نیمی از جمعیت 5.5 میلیون نفری سودان جنوبی از گرسنگی رنج خواهند برد. 

  مرتبط:

  پنج میلیون نفر در سودان از گرسنگی رنج می‌برند
  حمایت سودان از پاکستان
  یافتن سنگ بزرگ طلائی در سودان
  اتحادیه عرب خواستار صلح در سودان جنوبی شد
  سودان از مصر خاک قبلی خود را میخواهد
  استقبال سودان از آتش یس در سوریه
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک