جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده دائم چین در سازمان ملل گفت برجام به سختی به دست آمد و همه طرفها باید اعتماد سیاسی دوجانبه را تقویت و به تعهدات خود عمل کنند.

به گزارش سپوتنیک،به نقل ازگروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم «لی جی یی» نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد ضمن تاکید بر پایبندی همه طرف ها به برجام، خواستار تلاش جامعه بین المللی برای دستیابی به اهداف تعیین شده در زمینه منع اشاعه سلاح های کشتار جمعی و بردباری همه طرف ها در مناطق دارای تنش شد. 

وی این درخواست را در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی گزارش کاری کمیته قطعنامه 1540 بیان کرد.  

لی گفت جلوگیری از اشاعه سلاح های کشتار جمعی به امنیت، ثبات و صلح جهانی کمک می کند و بنابراین وظیفه ای مهم برای کل جامعه بین المللی است. 

وی پیشنهاد کرد درک تازه ای از امنیت ایجاد شود تا فضایی امن برای همه فراهم شود. دیگر پیشنهاد وی تاکید بر اصول قانونی در تقویت رژیم بین المللی منع اشاعه سلاح های کشتار جمعی برای تضمین اجرای قطعنامه 1540 شورای امنیت بود.  

نماینده دائم چین در سازمان ملل در مورد مسائل هسته ای در خصوص کره شمالی و ایران گفت همه طرفها باید خویشتنداری  و برای ایجاد اعتماد سیاسی تلاش کنند. 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وی گفت: «هم اکنون نکته مهم اینست که همه طرفها در شرایط پر تنش شبه جزیره کره پا را روی ترمز بگذارند. برنامه جامع مشترک اقدام (برجام) به سختی به دست آمد و همه طرفها باید اعتماد سیاسی دوجانبه را تقویت کنند و به تعهدات خود عمل کنند تا این توافق به صورت فعال و موثر باقی بماند.»

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر