03:49 24 جنوری 2018
  Президент США Дональд Трамп

  ایندیپندنت: احتمال بازجویی برخی از نزدیکان ترامپ

  © AP Photo/ Pablo Martinez Monsivais
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گزارش داد احتمال بازجویی از نزدیکان ترامپ در پرونده ارتباط با روسیه، آنها را به شدت به تکاپو انداخته است.

  به گزارش  اسپوتنیک به نقل از جوان، ایندیپندنت به استناد از برخی منابع آگاه ناشناس مدعی شد، که  از تمام نزدیکان و اعضای تیم انتخاباتی و تیم انتقال قدرت ترامپ خواسته شده موبایل، تبلت و لپ‌تاپ‌های خود را به دلیل آنکه امکان احضار آنها برای بازجویی یا ارائه شهادت درخصوص پیوند با روسیه پیش و پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر وجود دارد، از هرگونه مدرک احتمالی پاکسازی کنند.

  ایندیپندنت در ادامه به نقل از منابع مذکور نوشت: در همین حال از سوی برخی مقامات اطلاعاتی به آنها هشدار داده شده که امحاء اطلاعات مرتبط با پرونده ارتباط تیم ترامپ با روسیه می‌تواند برای آنها تبعات حقوقی سنگینی به همراه داشته باشد.

  به گفته برخی منابع خبری، اف‌بی‌آی به تازگی تحقیقات مخفیانه خود را درباره تبانی احتمالی نزدیکان ترامپ با مقامات روس پیش از انتخابات ریاست جمهوری اخیر آغاز کرده و کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نیز تحقیقات جداگانه‌ای را در این مورد در دستور کار قرار داده است.

  به گفته این منابع، ارتباط تیم ترامپ با پرونده هک ایمیل‌های حزب دموکرات در جریان مبارزات انتخاباتی از سوی هکرهای وابسته به روسیه و فردی به نام "پال مانافورت" مدیر پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ که متهم به پیوند با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه است، در کانون تحقیقات اف‌بی‌آی و کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان امریکا قرار دارند.

  جان شیندلر کارشناس پیشین آژانس امنیت ملی امریکا روز گذشته در پیوند با اتهام وارده به دولت ترامپ گفت: چنانچه در جریان تحقیقات کنگره مشخص شود تیم ترامپ پیش از انتخابات با روسیه تبانی کرده است، قانون از او به عنوان رییس‌جمهور سلب صلاحیت می‌کند.

  مرتبط:

  ترامپ داماد خود را به حیث رئیس بخش از کاخ سفید مقرر می کند
  ترامپ، آلمان باید 375 ملیارد دالر بپردازد
  دونالد ترامپ سران نهاد های اتحادیه اروپا را اشتباه گرفت
  دونالد ترامپ شخصآ از لغو لایحه طرح بیمه درمانی Obamacare به خبرنگار واشنگتن پوست خبر داد
  وزیر دفاع آلمان سخنان ترامپ درباره ناتو را مورد انتقاد قرار داد
  وزارت خارجه روسیه- روش های دولت ترامپ در مشکلات افغانستان برای مسکوهنوز نامعلوم است
  اوباما ترامپ را از پیامدهای ناگوار تصامیمش باخبر ساخت
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک