02:12 17 جنوری 2018
  عبدالفتاح السیسی

  السیسی: قطر می‌خواهد من را ترور کند

  © REUTERS/ Tiksa Negeri
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  روزنامه لبنانی الدیار نوشت: سرویس اطلاعات قطر، 200 میلیون دلار برای ترور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اختصاص داده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، این روزنامه روز شنبه در گزارشی نوشت: قطر 200 میلیون دلار برای ترور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اختصاص داده است. اما سرویس اطلاعاتی آمریکا با هشدار به قطر، توقف این اقدام را خواستار شده است. از سویی، طرح قطر همچنان ادامه دارد. زیرا آمریکا به اندازه کافی قطر را در معرض فشار قرار نداده است.
  براساس طرح دستگاه اطلاعات قطر برای ترور السیسی، قرار بود گروهی از اعضای اخوان المسلمین، خودروی رئیس جمهور مصر را بمب گذاری کنند.
  در همین حال، رئیس جمهور مصر به دنبال کشف و افشای یک تیم قطری — مصری که درصدد ترور وی بودند تهدید کرد که به هر هزینه ای، دوحه پایتخت قطر را بمباران می کند. تمیم بن حمد، امیر قطر اولتیماتوم مصر را از طریق کشور ثالث دریافت کرده است.
  گفتنی است، رئیس جمهور مصر هنگام سخنرانی امیر قطر در بیست و هشتمین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در اردن، سالن اجلاس را ترک کرد.
  از زمان کودتای سوم ژوئیه 2013 توسط عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع وقت مصر علیه محمد مرسی رئیس جمهور اخوانی مصر که مورد حمایت قطر بود، روابط دوحه و قاهره به شدت تیره شده است. به طوری که اقدامات و مواضع مقامات دو کشور گاهی به رفتارها و دعواهای کودکانه تبدیل می شود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک