00:49 23 نوامبر 2017
  جهان

  ثروتمندترین های عرصه تکنولوژی جهان

  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 6730

  حدود 30 فیصد میلیاردرهایی که نشریه بلومبرگ آنها را معرفی کرده است در عرصه فناوری فعالیت می‌کنند.

  به گزارش ایسنا، مهم‌ترین ویژگی عصر حاضر، حضور فناوری در تمام عرصه‌های زندگی بشر است و تعجبی ندارد که بسیاری از افراد ثروتمند در این حوزه فعالیت داشته باشند. حضور کارآفرینان آمریکایی در این فهرست بسیار محسوس است. مهمترین ویژگی مشترک بین این افراد خودساخته بودن و تلاش مداوم آنهاست.
  پیش‌بینی می شود در سال‌های آینده فیصد افرادی که در این عرصه به درآمدهای میلیارد دلاری می‌رسند افزایش داشته باشد.
  در ادامه با 9 ثروتمند عرصه فناوری جهان در سال 95 آشنا می‌شوید.
  9- ما هواتنگ
  مالک چینایی 45 ساله هلدینگ "تنسنت" در زمینه ارائه خدمات شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های گروهی، پورتال‌های وب، تجارت الکترونیک، آنتی ویروس‌ها، مرورگر وب، بازی‌های چند نفره آنلاین و خدمات ارزش افزوده مخابرات فعالیت می‌کند.
  شرکت تنسنت در سال ۱۹۹۸ توسط ما هواتنگ راه‌اندازی شد و در سال 2014 پس از گوگل، آمازون.کام وای‌بی چهارمین شرکت‌ بزرگ اینترنتی جهان شد. ثروت وی 22.5 میلیارد دالر است که 4.5 میلیارد دالر آن را فقط در سال 2016 کسب کرده است.
  8- استیو بالمر
  این دانشجوی دانشگاه استنفور درسال 1980 به دوست هارواردی خود بیل گیتس پیوست تا با دریافت حقوق 50 هزار دالر اولین مدیر تجاری مایکروسافت باشد. در سال 2000 پس از کناره‌گیری گیتس از سمت‌های اجرایی به عنوان مدیر آن انتخاب شد و تا سال 2014 در این سمت باقی ماند.
  او تمام دارایی خود را از راه کارمندی شرکت مایکروسافت بدست آورد، در حالی که نه مؤسس و نه خویشاوند مؤسس شرکت بود.
  میلیاردر 60 ساله آمریکایی با پرداخت 2 میلیارد دالر باشگاه بسکتبال لس‌آنجلس کلیپرز را خریداری کرده است.
  ثروت وی 27 میلیارد دالر است که 4.8 میلیارد دالر آن را در سال 2016 کسب کرده است.
  7- جک ما
  موسس وبسایت علی‌بابا ثروتمندترین فرد در چین است. وی در سال 1996 میلادی با سرمایه 60 هزار دالری علی‌بابا را راه‌اندازی کرد و 15 سال بعد این کمپانی با دریافت 25 میلیارد دالر سفارش رکورد شکست.
  با وجود اُفت‌هایی که در سهام‌های علی‌بابا به وجود آمده است وی به ادامه موفقیت کسب‌وکارش اطمینان دارد.
  ثروت این میلیاردر چینی 35.7 میلیارد دالر است که 8.4 میلیارد دالر آن را در سال 2016 کسب کرده است.
  6- سرگئی برین
  این کارآفرین نخبه به همراه لری پیج گوگل را راه‌اندازی کرد. برین در روسیه متولد شده و در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. وی در حال حاضر مدیر تکنولوژی در گوگل است.
  برین که چهارمین ثروتمند جوان جهان است فقط 43 سال دارد و میزان ثروت وی 41.6 میلیارد دالر است که 4.1 میلیارد دالر آن در سال گذشته میلادی کسب شده است.
  5- لری پیج
  از یک دانش‌آموخته مقطع دکترا در دانشگاه استنفورد نیز چیزی غیر از این انتظار نمی‌رود که تاثیرات زیادی در دنیای پیرامونش داشته باشد. پیج و برین با همصنفی بودند و از دوران دانشگاه با هم همکاری می‌کردند که نتیجه کار آنها گوگل است.
  پیج درسال 2015 با تاسیس هلدینگ آلفابت تغییرات بنیادینی در گوگل ایجاد کرد و گوگل و تمام شرکت‌های زیرمجموعه آن را عضوی از این هلدینگ بزرگ کرد.
  این کارآفرین آمریکایی با 43 سال سن 42.5 میلیارد دالر ثروت دارد و 4.3 میلیارد دالر آن را در سال 2016 به دست آورده است.
  4- لری الیسون
  این کارآفرین حریص آمریکایی با گذشت 72 سال از عمرش همچنان پویا و فعال بوده و رهبری یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه پایگاه داده یعنی اوراکل را بر عهده دارد.
  الیسون کار خود را در سال 1977 در زمینه الکترونیک آغاز کرد. وی حقوق خود را از یک میلیون دالر در سال به یک دلار در سال کاهش داده است اما با توجه به حجم سهامی که در اختیار دارد فقط بیش از 60 میلیون دالر در سال از سهام این شرکت به دست می‌آورد.
  ثروت الیسون 45.3 میلیارد دالر است و 5.2 میلیارد دالر آن در یک سال اخیر کسب شده است.

  3- مارک زاکربرگ
  در سال 2004 زاکربرگ یک دانشجو در هاروارد بود که تصمیم گرفت برای مدیریت شبکه اجتماعی تازه ‌تاسیسش یعنی فیسبوک تحصیل را رها کند.
  رکورد ثبت یک میلیارد کاربر در روز یکی از افتخارات شبکه اجتماعی مارک زاکربرگ است.
  وی با 32 سال سن و 58.5 میلیارد دالر دارایی جوانترین ثروتمند جهان است که 11.1 میلیارد دالر آن را در سال 2016 کسب کرده است.
  زاکربرگ و همسرش اعلام کرده‌اند که 99 درصد ثروت خود را پس از مرگ به بنیاد خیریه چان — زاکربرگ خواهند بخشید. وی در سال 2015 ، 25 میلیون دالر برای مبارزه با ابولا و بخشی از سهام فیسبوک به ارزش 100 میلیون دالر را برای بهبود سیستم مدارس عمومی نیوجرسی پرداخت کرد.
  2- جف بزوس
  شاید زمانی اگر کسی می‌گفت فروشگاهی تاسیس می‌شود که بدون آنکه وجود فیزیکی داشته باشد چندین میلیارد دالر گردش مالی خواهد داشت همه او را دیوانه می‌خواندند اما جف بزوس مالک بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان یعنی آمازون است.
  آمازون در سال 1994 با فروش کتاب به صورت آنلاین کار خود را آغاز کرد اما امروز هرچه که به ذهن برسد را می‌فروشد.
  مالک 53 ساله آمازون 73.1 میلیارد دالر دارایی دارد که 21.9 میلیارد دالر آن را در سال 2016 به دست آورده است.

  1- بیل گیتس
  نفر اول فهرست ثروتمندان عرصه فناوری، ثروتمندترین فرد جهان نیز هست و همه او را می‌شناسند.
  گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد، همچنین تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. وی کماکان با در اختیار داشتن 80 درصد از سهام این شرکت، مالک اکثریت سهام مایکروسافت می‌باشد.
  ثروت گیتس 85.2 میلیارد دالر است که 10.6 میلیارد دالر آن در سال 2016 کسب شده است. گیتس اعلام کرده تمام ثروتش را به خیریه خواهد بخشید و ارثی باقی نخواهد گذاشت.

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک