11:22 21 جنوری 2018
  Singer Bob Dylan in Los Angeles January 12, 2012

  باب دیلن سرانجام جایزه نوبلش را گرفت

  © REUTERS/ Mario Anzuoni/File Photo
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  باب دیلن دیشب سرانجام در استکهلم روی صحنه رفت و برنامه اجرا کرد. او سه ماه پس از اعلام رسمی جایزه نوبل؛ جایزه‌اش را دریافت کرد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا به استناد از آسوشیتدپرس، باب دیلن دیشب سرانجام در استکهلم روی صحنه رفت و برنامه اجرا کرد. او سه ماه پس از اعلام رسمی جایزه نوبل؛ جایزه‌اش را دریافت کرد.

  باب دیلن پس از دیداری ساده و خودمانی با اعضای آکادمی ودریافت جایزه خود در استهکلم روی صحنه رفت و برای جماعتی که ماه‌ها پیش بلیت کنسرت او را خریده بودند، برنامه اجرا کرد.

  او سه ماه بعد از مراسم رسمی اعطای جوایز نوبل، جایزه نوبل ادبیات خود را دریافت کرده است.

  به درخواست باب دیلن هیچ رسانه‎ای در مراسم دیروز حاضر نبوده است.

  سارا دانیوس دبیر دایمی اکادمی نوبل دو روز پیش اعلام کرده بود این خواننده و ترانه‌سرای ۷۵ ساله که برای اجرای کنسرت به استکهلم می‌آید،  جایزه خود را دریافت خواهد کرد.  

  در حالی که انتظار می‌رفت دیلن روز ۱۰ دسمبر در سالروز مرگ آلفرد نوبل در مراسم اهدای جوایز شرکت کند، اما او همان زمان اعلام کرد شاید وقتی برای اجرای کنسرت به استکهلم می‌آید این کار را انجام دهد.

  باب دیلن باید یک نسخه ضبط شده از سخنرانی دریافت جایزه نوبل را به آکادمی ارایه کند تا بتواند مبلغ جایزه را که معادل ۸ میلیون کرونر سویدن برابر ۸۹۴ هزار دالر است دریافت کند. وی باید این سخنرانی را تا سه ماه دیگر به اکادمی ارایه کند.

  یکی از مقامات اکادمی نوبل به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، این مراسم کوچک به خوبی برگزار شده و دیلن ۷۵ ساله مرد بسیار خوب و مهربانی است.

  دیلن دومین کنسرتش در استکهلم را دیشب برگزار کرد.

  باب دیلن نخستین ترانه‌سرایی است که نوبل ادبیات را به پاس «خلق بیان شاعرانه نو در سنت ترانه سرایی امریکایی» دریافت کرده است.

  مرتبط:

  باب دیلن برای جایزه نوبل به استکهلم نمی رود
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک