11:56 24 نوامبر 2017
  ارتش اسرائیل مانع دسترسی فعالان حقوق بشر در نوار غزه شدند

  ارتش اسرائیل مانع دسترسی فعالان حقوق بشر در نوار غزه شدند

  © REUTERS/ Mohamad Torokman
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 58 0 0

  گروه دیده بان حقوق بشر اعلام کرد اعمال محدودیت های اسرائیل، در واقع بر ادعاهای این رژیم مبنی بر این که خودش تحقیقات انجام می دهد و ضرورتی برای ورود کارشناسان گروه دیده بان حقوق بشر در این زمینه وجود ندارد، سایه تردید می افکند.

  به گزارش اسپوتنیک، گروه دیده بان حقوق بشر (HRW) روز دوشنبه رژیم اسرائیل را به ممانعت از ورود بازرسان خارجی به نوار غزه برای جمع آوری مستنداتی درباره موارد نقض حقوق بشر متهم و اعلام کرد این محدودیت ها در واقع تعهد مقامات این رژیم را برای تحقیق درباره نقض احتمالی حقوق بشر زیر سوال می برد.

  گروه دیده بان حقوق بشر در گزارشی 47 صفحه ای، دولت اسرائیل را به ممانعت " هدفمند " از ورود بازرسان این گروه به غزه از سال 2008 به جز یک مورد استثنا در سال گذشته، متهم کرد.

  آسوشیتدپرس از غزه گزارش داده است که گروه دیده بان حقوق بشر اعلام کرد اعمال محدودیت های اسرائیل، در واقع بر ادعاهای این رژیم مبنی بر این که خودش تحقیقات انجام می دهد و ضرورتی برای ورود کارشناسان گروه دیده بان حقوق بشر در این زمینه وجود ندارد، سایه تردید می افکند.

  ساری باشی Sari Bashi مدیر بخش مربوط به فلسطینیان و اسرائیلی ها در گروه دیده بان حقوق بشر در این باره گفت: "اگر اسرائیل می خواهد دادستان دیوان کیفری بین المللی این موضوع را بپذیرد که تحقیقات خود اسرائیل در این زمینه کافی است، نخستین گام خوب این است که اجازه دهد بازرسان دیده بان حقوق بشر به اطلاعات مورد نظرشان دست یابند."

  با توجه به برآورد های دیده بان حقوق بشر، "با هدف بشر دوستان" ارتش اسرائیل قرار است 7000 فروشنده مواد لازمه روز مره را، و 700 تن از نمایندگان سازمان های بین المللی را اجازه ورود به نوار غزه بدهند.

  مرتبط:

  یکی از رهبران حماس در نوار غزه کشته شد
  نیروهای هوایی اسرائیل طیاره بدون‌سرنشین فلسطینی را در نوار غزه مورد هدف قرار دادند
  ازدواج های دسته جمعی به پول عربستان سعودی در نوار غزه
  جهادیون در نوار غزه متحدین می پالند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک