21:38 21 نوامبر 2017
  حمایت بازرس خاص سویدن از یک دختر محجبه در این کشور

  حمایت بازرس خاص سویدن از یک دختر محجبه در این کشور

  © Sputnik/ Said Tsarnaev
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 23 0 0

  بازرس خاص سویدن در امور عدالت اجتماعی اعلام کرد، زن مسلمانی که درخواست کارش در شهر "اوپسالا" رد شده بود به دلایل مذهبی مورد تبعیض قرار گرفته است.

  روزنامه دیلی صباح نوشته است، این بازرس خاص علیه دفتر ترجمه‌ای که مصاحبه کاری این زن مسلمان را به خاطر داشتن حجاب لغو کرده بود، پرونده‌ای را تشکیل داد و در آن خواستار ۸۰۰۰ یورو خسارت شد.
  طبق بیانیه این بازرس، این دفتر ترجمه از تصمیم محکمه عدالت اروپا در خصوص حجاب مبنی بر اینکه استفاده از هرگونه سمبل سیاسی و مذهبی تحت قوانین داخلی ممنوع بوده برای توجیه کار خودش استفاده کرده است. اما ما فکر نمی‌کنیم که داشتن حجاب مشکلی به وجود آورد؛ چرا که این زن مسلمان ترجمه را از طریق تلفون یا تماس ویدئویی انجام می‌داد.
  "محکمه عالی اروپا" مارچ سال جاری میلادی در حکمی اعلام کرد که کارفرماها می‌توانند کارمندان خود را از استفاده سمبل‌های مذهبی از جمله روسری که برخی زنان مسلمان می‌پوشند منع کنند.
  این محکمه همچنین در حکم دیگری که به درخواست بلجیم و فرانسه در خصوص ممنوعیت حجاب صادر کرد، گفت: کمپانی‌ها می‌توانند کارکنان خود را از پوشیدن هر گونه سمبل سیاسی، فلسفی یا نشان مذهبی آشکار و فاحش منع کنند.
  در هر دو مورد محکمه های استیناف بلجیم و فرانسه از این محکمه اتحادیه اروپا خواستند تا حکم مشترکی در این خصوص صادر کند.
  پس از آن این محکمه عالی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تصمیم برای ممنوع کردن چنین سمبل‌هایی در محل کار تبعیض محسوب نمی‌شود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک