19:12 22 نوامبر 2017
  در نایجریا یک سگ فداکار مانع حمله انتحاری شد

  در نایجریا یک سگ فداکار مانع حمله انتحاری شد

  © Fotolia/ Alona Rjabceva
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 71 0 0

  مقام های نایجریا می‌گویند، سگی در یک مهمانی عروسی در نیجریه پس از درگیر شدن با یک عامل انتحاری قبل از آن که او بتواند خودش را به محل مهمانی برساند باعث منفجر شدن بمب همراه وی و نجات جان افراد حاضر در این مهمانی شده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، فداکاری این سگ باعث نجات جان شرکت کنندگان در این مهمانی شد اما خود سگ و عامل انتحاری کشته شدند.
  یک شاهد عینی به نام بابا احمد، ساکن قریه بلبلو، جایی که این حادثه در آن رخ داد واقع در نزدیکی شهر مایدوگوری در شمال شرق نایجریا گفت: "مهمانان بسیار از این که این سگ با فداکاری جان آنها را نجات داد شکرگذار هستند".
  او گفت که این عامل انتحاری یک دختر نوجوان بوده و در ابتدا در حاشیه مراسم عروسی در این قریه که اکثر ساکنان در آن شرکت کرده بودند ایستاده بود که ناگهان سگ به سمت او شروع به جفیدن کرد و به او حمله‌ور شد.
  ویکتور ایسوکو، سخنگوی پولیس نایجریا امروز (چهارشنبه) تایید کرد که در جریان این اتفاق، یک سگ با مداخله خود جان حاضران در مهمانی عروسی را نجات داده است.
  حملات انتحاری در نایجریا معمولا از جانب گروه تروریستی بوکوحرام انجام می‌شوند و اگر چه یک نیروی چند ملیتی در نیجریه افراط گران بوکوحرام را از شهرها و قریه جات بزرگ در شمال شرق نیجریه خارج کرده اما عوامل این گروه رو به حملات تروریستی و انتحاری علیه اهداف نرم و غیرنظامیان آورده اند.

  مرتبط:

  فلم روسی در باره عشق را سگ ها فلمبرداری کردند + (ویدیو)
  یک سگ در استرالیا مادر سه توله ببر شد + (ویدیو)
  سگ پیت بول تریربه نام پیکاسو ستاره شبکه های اجتماعی شد
  در انگلستان یک توله سگ سبز رنگ به دنیا آمد (عکس)
  سگ اوباما یک دختر 18 ساله را گزید
  پولیس امریکا یک سگ آبی را دستگیر کرد
  600 سگ انتحاری داعش در انتظار ارتش عراق
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک