03:30 22 نوامبر 2017
  اردوغان

  کشته شدن 67 نظامی ترکیه در سوریه

  © Sputnik/ Alexei Druzhinin
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 35603

  رئیس جمهور ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که 67 نظامی ترکیه در عملیات این کشور در شمال سوریه کشته شدند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در بین طرفدارانش در استان شانلی اروفه در جنوب این کشور گفت که 67 نظامی ارتش ترکیه در عملیات موسوم به "سپر فرات" در شمال سوریه کشته شدند.
  بن علی یلدریم نخست وزیر ترکیه در 29 ماه مارچ گذشته پایان عملیات سپر فرات را اعلام کرد. این عملیات در 24 اگست سال 2016 میلادی با نقض حاکمیت سوریه و ورود نیروهای ترکیه به آن آغاز شد.
  گروه مسلح موسوم به "ارتش آزاد سوریه" و مخالف دولت این کشور، در کنار نیروهای ترکیه در این عملیات شرکت داشتند.
  دولت سوریه با محکوم کردن این اقدام ترکیه، خواستار پایان دادن آنکارا به نقض حاکمیت ملی سوریه شده بود.
  اردوغان گفت که بیش از 500 نفر از عناصر ارتش آزاد نیز در عملیات سپر فرات کشته شدند.
  رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی امروز خود تصریح کرد که اگر به گفته او "سازمان های تروریستی از مناطق مجاور مرز ترکیه دور نشوند، عملیات نیروهای ترکیه در خارج از مرزهای این کشور ادامه خواهد یافت".
  اردوغان افزود: "هرگز به سازمان های تروریستی اجازه نخواهیم داد که پرچم های خود را در نزدیک مرز ما بالا کنند؛ صرف نظر از اینکه نام این سازمانها چه باشد؛ خواه می خواهد داعش یا حزب اتحادیه دموکرات یا حزب کارگران کردستان".
  وی گفت: "بسیاری از کشورهای غربی و سازمان های تروریستی با جدیت در تلاش برای مانع تراشی در مسیر پیشرفت ترکیه در همه زمینه ها هستند. غرب و تروریست ها تلاش می کنند که ملت ترکیه را به رد تغییرات قانون اساسی سوق دهند که همه پرسی درباره انها در 16 اپریل میلادی انجام خواهد شد".

  منبع: تسنیم

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک