02:55 22 جنوری 2018
  داماد ترامپ بطور فعال در مسائل سیاست خارجی امریکا دخیل است

  داماد ترامپ بطور فعال در مسائل سیاست خارجی امریکا دخیل است

  © AP Photo/ Jose Luis Magana
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  منابع در کاخ سفید گفته اند که جارد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا در مسائل سیاست خارجی امریکا و امور شورای امنیت ملی امریکا، فعالانه دخالت می‌کند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از Washington Free Beacon، منبع گفته است: "کوشنر در مسائل زیاد دخالت می‌کند. چنین کنترول مستقیم بالای سیاست خارجی توسط بال غربی (مکانیکه اتاق بیضوی رییس جمهور و دفاتر دستیاران نزدیکش قرار دارند) هرگز وجود نداشت. این امر منجر به دشواری‌های بزرگ می‌شود، مردم نمی‌دانند که چگونه با آن مبارزه کنند. ما به موقف او احترام داریم، اما این موضوع به روند تصمیم‌گیری سیاسی مزاحمت ایجاد می‌کند".

  منابع در کاخ سفید همچنان یادآور شده اند که آقای کوشنر با تلاش‌هایش برای "اداره امور شورای امنیت ملی در سطح پایین" به هاربرت مک‌مستر دستیار امنیت ملی رییس جمهور ایالات متحده امریکا مزاحمت ایجاد  می‌کند.

  به گفته این منابع، در شورای امنیت ملی از نفوذ گسترده داماد ترامپ در سیاست خارجی امریکا به خصوص درمورد عراق، اسرائیل، مکسیکو، عربستان سعودی و چین، نگران اند. آنها اشاره کردند که آقای کوشنر در دستور کاری بحث درمورد مسائل مهم دخالت می‌کند و بطور مداوم از امور شورای امنیت ملی نظارت می‌کند.

  یکی از منابع افزود: "ما تا هنوز سیاست ما را در قبال مسائل جاری نمی‌دانیم. بنابر این، زمانیکه ما از همکاران خارجی ما سوالات درمورد موضوعات اساسی دریافت می‌کنیم، نمی‌توانیم بطور قاطع نظریات ما را بیان کنیم".

  مرتبط:

  سفر داماد ترامپ و لوی درستیز قوای مسلح امریکا به عراق
  رسانه ها: درآمد داماد و دختر ترامپ 740 میلیون دالر برآورد شد
  ترامپ داماد خود را به حیث رئیس بخش از کاخ سفید مقرر می کند
  وظیفه داماد ترامپ در قصر سفید
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک