18:24 19 نوامبر 2017
  واشنگتن: ویکی‌لیکس به امنیت ملی امریکا یک تهدید است

  واشنگتن: ویکی‌لیکس به امنیت ملی امریکا یک تهدید است

  © Photo/ Jagz Mario
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 40 0 0

  رییس سازمان اطلاعات مرکزی امریکا یا سی‌آی‌اس دربارۀ ویکی‌لیکس گفت که این سازمان مانند یک دستگاه امنیتی راه می‌رود و هم‌چون دستگاه امنیتی دشمن حرف می‌زند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خامه پرس، مایک پومپیو رییس سازمان اطلاعات مرکزی امریکا میزان ضدیت خود را با سازمان افشاگر ویکی‌لیکس و جولیان آسانژ بنیان‌گذار این نهاد اطلاعاتی، اعلام نمود و این گروه را متهم کرد که با رژیم‌های دیکتاتوری هم‌سویی می‌کنند.

  اسوشتید پرس نوشته است که رییس سازمان اطلاعات مرکزی امریکا علاوه نمود: "درحال حاضر برای این‌که گروه ویکی‌لیکس نتواند، به اطلاعات و اسناد محرمانۀ امریکا دست یابد، راه حل سریعی وجود ندارد".

  آقای پومپیو در جریان نخستین سخن‌رانیش بعد از به دست‌آوردن این مقام گفت: "درحقیقت ماموریت ویکی‌لیکس بزرگ‌نمایی از طریق نابود کردن ارزش‌های جامعۀ غرب است؛ در حالی که این سازمان می‌گوید، برای آزادی و حفظ حریم خصوصی افراد مبارزه می‌کند".

  ریس سی‌آی‌ای گفت باید از بنیان‌گذار این سازمان و هم‌کارانش حق آزادی بیان علیه امریکا و مردمانش گرفته شود.

  وی هم‌چنان اظهار نمود که سازمان اطلاعات مرکزی و دولت امریکا می تواند اقدام‌های پیش‌گیرانه‌یی انجام دهد که بتواند‌ از ضرر این سازمان به اطلاعات ایالات متحده، جلوگیری کنند.

  اما او نگفته‌است که این عمل را چه‌زمانی و با چه قانونی روی دست خواهد گرفت.

  این گفته‌‎های آقای پومپیو درحالی مطرح می‌شود که سازمان افشاگر ویکی‌لیکس، ده‌ها هزار اسناد مربوط به وزارت خارجۀ امریکا را در رابطه به افغانستان و عراق منتتشر کرد و در زمان انتخابات ریاست جمهوری امریکا نیز جنجال‌های زیادی را ایجاد نمود.

  مرتبط:

  بخش جدید سند محرمانه سازمان سیا توسط ویکی لیکس منتشر شد
  ویکی لیکس ارتباط آسانژ با مشاور سابق ترامپ را تکذیب کرد
  اعلام ویکی لیکس در مورد 1،1 هزار سند مربوط به مارین لوپن
  سیا افشاگری های ویکی لیکس را کمک به دشمنان امریکا خواند
  ویکی لیکس: اوباما به دروغ ادعا کرده که در مورد سیرور شخصی خانم کلینتون آگاهی نداشته است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک