20:52 15 سپتمبر 2019
گورباچف: جهان در آستانه یک جنگ سرد قرار دارد

گورباچف: جهان در آستانه یک جنگ سرد قرار دارد

© Sputnik / Uriy Abramochkin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

به گزارش سپوتنیک به نقل از خبرگزاری ریانووستی، "میخائیل گورباچف" نخستین و آخرین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی در مصاحبه‌ای با نشریه «بیلد» آلمان، اعلام کرد که اوضاع کنونی در جهان گویای علائمی از آغاز یک جنگ سرد است و در برخی از مناطق حتی مسابقه تسلیحاتی تمام عیاری از هم اکنون جریان دارد.

گورباچف گفته است: «روابط بین قدرتهای بزرگ جهان به روند تیره تر شدن خود ادامه می دهد و این وضعیت این احساس را بوجود آورده است که جهان در آستانه یک جنگ قرار دارد. همه علائم آغاز یک جنگ سرد دیگر دیده می شود.»

به عقیده وی، «اظهارات سیاستمداران و مقامات بلندپایه نظامی کشورها بیش از پیش جنگ افروزانه شده است و رسانه های گروهی نیز این سخنان را منتشر کرده به این مسئله دامن می زنند.»

گورباچف در پاسخ به سئوال خبرنگار این نشریه در مورد «غیرقابل اجتناب شدن مسابقه تسلیحاتی» توضیح داد: «در برخی مناطق جهان این مسابقه تسلیحاتی بطور کامل در جریان است. نیروهای نظامی، از جمله تسلیحات و فناوریهای سنگین نظامی، تانکها و زره پوشها در قاره اروپا مستقر شده اند. در حالی که تا چندی پیش نظامیان ناتو و روسیه از یکدیگر فاصله بسیار زیادی داشتند، ولی اکنون آنها دقیقا رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند.»

این سیاستمدار برجسته همچنین به تفسیر روابط روسیه و آلمان پرداخته و گفت: «مردم آلمان نمی خواهند تا روابط خصمانه با روسیه دوباره تکرار شود. من فکر می کنم که ما-روسیه و آلمان- باید تماسهای خود را ازسرگرفته و به تقویت و توسعه روابط پرداخته و راهی برای جلب اعتماد دوباره به یکدیگر پیدا کنیم.»

گورباچف یادآور شد که بسیاری از کسانی که پیش از این به روسیه وفادار بودند، اکنون علیه این کشور تحریم اعمال می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر