18:01 17 جون 2019
انفجار تروریستی در حلب حدود 620 کشته و زخمی به جا گذاشت

انفجار تروریستی در حلب حدود 620 کشته و زخمی به جا گذاشت

© REUTERS / Khaled Abdullah
جهان
دریافت لینک کوتاه
110

در اثر انفجار انتحاری یک موتر بمب‌گذاری شده در نزدیکی بس های حامل ساکنان الفوعه و کفریا در منطقۀ الراشدین در غرب حلب حدود ۱۱۲ غیر نظامی از جمله ده‌ها کودک کشته وو دستکم ۵۰۰ تن زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری " آوا" مسافران بس ها که از اهالی فوعه و کفریا بودند برای نوشیدن آب از بس ‌ها پیاده شده‌ بودند که با این انفجار تروریستی مواجه شدند.
این حملۀ تروریستی با انفجار یک لاری بمب گذاری شده اجرا شد که در آن موتر‌ها و ملی‌بس‌های حامل پنج هزار تن از اهالی دو شهرک فوعه و کفریا هدف قرار گرفت.
بر اساس گزارش‌های منتشرشده، چند لاری حامل غذا و آب از دو روز قبل به سمت این کاروان در حرکت بودند که هنگام تجمع اهالی در نزدیکی آنها، راننده انتحاری ، لاری بمب‌گذاری‌شده را منفجر کرد.
این موترها در الراموسه و الراشدین توقف کرده بودند تا همزمان با اتوبوس های دیگر که از مضایا و الزبدانی در حرکت بودند، به حلب وارد شوند.
گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد: «عامل انتحاری یک موتر را که تصور می‌شد حامل کمک‌های انسان‌دوستانه است در نزدیکی اتوبوس‌ها منفجر کرد.»
هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما نشانه‌هایی از حملات مشابه تروریست‌های تکفیری داعش در این انفجار مهیب نیز به چشم می‌خورد.
تلویزیون دولتی سوریه گروه‌های تروریستی را عامل این انفجار دانسته است.
این در حالی است که این جنایت با سکوت معنا دار رسانه ها و مقامات غربی مواجه است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر